Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Zobozdravnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Skrb za zdravje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DeKa
prijateljica
prijateljica

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 24.Avg.2010 4:50
Zadnji obisk: 24.Jun.2014 10:52

PrispevekObjavljeno: 02.Feb.2013 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roncolino če ti bo belo plombo dala ven, ti jo bo prav gotovo računala če ti bo dala novo notri. Pojdi čimprej k zobozdravniku da ti to uredi, dokler se ni ne naredi še slabše. Dlje odlašaš slabše je.
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 18.Jul.2010 20:59
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 21:06

PrispevekObjavljeno: 03.Feb.2013 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Deka hvala, se mi je zdelo da bo nekaj takega, pač večni optimist, sem mogla vprašat Embarassed
urseq18
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 27.Jan.2013 20:42
Zadnji obisk: 28.Nov.2013 20:32
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 03.Feb.2013 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

relativna je napisal/a:
Poznate kakšnega zobozdravnika v LJ, ki nima fuuuuull dolge čakalne vrste in je na koncesijo? Kako je s temi študentskimi zobozdravniki - so v redu?

Jz hodim k Ivani Prkić na Aškerčevo. Je ful super, ne vem pa kok ima čakalne dobe (takrt k sm jz prvič šla k njej, sem bla hitr na vrsti, sam tega je že več kt en let..) pa glede na to d je za otroke in mladino ne vem če te sprejme, če si že polnoletna, kr jz sm šla še mladoletna k njej. Najbolš d pokličš pa uprašaš. Če bo možnost da greš k njej, ti jo prporočam k je res supr. Wink
Nazaj na vrh
urseq18 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simona00
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 09.Mar.2013 11:49
Zadnji obisk: 11.Nov.2013 21:00

PrispevekObjavljeno: 09.Mar.2013 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam ogromen strah pred zobozdravniki in že več let nisem bila na pregledu. Zdaj počasi zbiram pogum, da bi šla. Rabim pa novega zobozdravnika - priporočate kakšnega v Ljubljani? Prijaznega, takega, ki da injekcijo...

Zanimajo me še cene - pregled, plomba, čiščenje, injekcija...
Nazaj na vrh
simona00 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Smiley68
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 08.Avg.2013 13:55
Zadnji obisk: 09.Avg.2013 15:02

PrispevekObjavljeno: 09.Avg.2013 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oh divice, mi lahko katera prosim pomaga?
Danes sem bila pri zobozdravniku in mi je dal injekcijo proti bolecinam,
to je bilo ob 8:15 zjutraj.
Zdaj pa sem zelo prestrasena, ker se inkejcika kar ni popustila in imam se
kar vse umrtviceno. Je katera imela podobne izkusnje?
Nazaj na vrh
Smiley68 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lotti
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Sep.2009 19:54
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 14:21

PrispevekObjavljeno: 20.Sep.2013 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom tule vprašala, čeprav se bolj navezuje na estetsko zobozdravstvo. Kateri (dober) zobozdravnik na Štajerskem (če ne, pač v LJ) dela kvalitetno luske na zobe? Imam namreč zgornjo dvojkico malo bolj noter, ostale zobe pa ravne in potem tisti en zob izstopa. Bi pa imela samo eno porcelanasto lusko, ne več, ker je tisto že predrago in ker ni potrebe. Torej, kje to delajo in to kvalitetno? Zamišljen
Nazaj na vrh
Lotti ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MinaBambina
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 14.Okt.2012 10:40
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 20:54
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: 20.Sep.2013 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ve katera za kakega fajnega, prijaznega zobozdravnika/zobozdravnico v Mariboru, ki še jemlje nove paciente?
NightStar
čveka
čveka

Pridružen/-a: 25.Jan.2007 12:21
Zadnji obisk: 25.Jul.2014 22:48

PrispevekObjavljeno: 25.Sep.2013 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podobno vprašanje: NUJNO iščem dobrega zobozdravnika nekje na relaciji MB - CE, s koncesijo. Prosim predloge in izkušnje.
čveka
čveka

Pridružen/-a: 03.Maj.2012 15:00
Zadnji obisk: 21.Jul.2014 14:10

PrispevekObjavljeno: 26.Sep.2013 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Andromeda, dr. Zavodnikova v Celju. Zelo prijazna, sem nekaj casa hodila k njej.
Nazaj na vrh
Rosadesal ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NightStar
čveka
čveka

Pridružen/-a: 25.Jan.2007 12:21
Zadnji obisk: 25.Jul.2014 22:48

PrispevekObjavljeno: 26.Sep.2013 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal nima koncesije za odrasle Sad
čveka
čveka

Pridružen/-a: 03.Maj.2012 15:00
Zadnji obisk: 21.Jul.2014 14:10

PrispevekObjavljeno: 29.Sep.2013 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, jaz sem res med srednjo solo hodila k njej :/ Tule malo pobrskaj
Nazaj na vrh
Rosadesal ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bella,
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 17.Maj.2009 13:18
Zadnji obisk: 24.Jul.2014 14:56
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: 02.Nov.2013 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iščem eno vredu zobozdravnico/zobozdravnika v Ljubljani na koncesijo. Sem študentka. Pa da ni ne vem kaj velike čakalne dobe. Smile
katyyy
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 05.Sep.2009 13:24
Zadnji obisk: 15.Jul.2014 13:00

PrispevekObjavljeno: 27.Nov.2013 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NOJNO.Iščem dobrega zobarja na goriškem koncu.Če ve za kakega uredu.
Nazaj na vrh
katyyy ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bunny
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 26.Jul.2007 13:06
Zadnji obisk: 21.Jul.2014 20:53

PrispevekObjavljeno: 22.Dec.2013 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...

Nazadnje urejal/a Bunny 26.Feb.2014 9:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Bunny ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
_Stella_
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 30.Avg.2011 8:15
Zadnji obisk: 12.Jun.2014 19:04

PrispevekObjavljeno: 26.Feb.2014 8:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom še tukaj povprašala, ker bom kmalu znorela! Mad
Rabim nasvet na katerega DOBREGA zobozdravnika se obrniti (Maribor ali Pomurje - s koncesijo!). Sem na robu pop*zditisa, ker me šestica spodaj levo boli že en mesec, a ne boli me cel čas kot občutiš klasično bolečino, pač pa samo, ko na levi strani prežvekujem hrano - je pa to dovolj, ker začutim živec in sploh ne morem jesti, ker boli za pop*zdit.
Tako hrano prežvekujem samo z zobmi na desni strani in to že nekaj tednov, ker je moj zobozdravnik en nesposoben kreten, ki sploh ne dojema, kaj mu razlagam, pa sem mu zelo precizno razložila KATERI zob in KAKŠNA je bolečina. Možno tudi, da sploh ne ugotovi, kaj mora narediti (čudno, ker je na enem strokovnem forumu ena zobozdravnica ugotovila brez, da je videla moj zob).
Tip je starejši in sem prejšnjo (še eno) nesposobno mlado zobarco zamenjala za njega ravno zato, ker sem upala, da če je starejši, da ima nekaj več pojma o zobeh. Well, eno točko je dobil, ker mi je odkril skriti karies (kar mora odkriti sicer VSAK zobar, a pustimo zdaj to), nato mi je naštepal par plomb, želela sem pač bele in vsega skupaj zapravila okoli 50eur za te pof*kane plombe, potem pa se je že en dan po tej eni plombi začela bolečina med jedjo. Kot da bi plomba pritiskala na živec. Nekaj V zobu ni okej, on mi pa vsakič brusi od zunaj in misli, da bo s prostim očesom videl napako.

No, tista zobozdravnica na forumu mi je torej odgovorila, da plomba ni bila pravilno vstavljena in da je treba pulpo pomiriti in pozdraviti, nato pa čez nekaj mesecev vstaviti novo plombo, ker je prišlo do preobčutljivosti zoba na plombo (belo, ne amalgamsko).

K njemu sem se vrnila že 3x, včeraj sem se vrnila že 4 (!!) in tip vztraja, da je vse okej; vsakič izgubim 10-15min, da ga prepričujem, da mene v zobu boli ob PREŽVEKOVANJU HRANE, ne kar tako, niti ob tem, ko me kljukne v zob s tisto njegovo magic zobarsko palčko in misli, da sanjam to bolečino. duh

In tip meni lagano pribije "mah ne jejte prebeč mrzle ali preveč vroče hrane, pa trde tudi ne". Se pravi sem lahko na pasirani hrani for the rest of my life, dobesedno to mi pove z drugimi besedami!? Mu rečem, da ločim med skelenjem in bolečino in da s skelenjem NIMAM problemov, verjetno znam razložiti kaj je narobe, ostalo pa je na njem, da ugotovi, kako postopati. Potem mu omenim, da mislim še kdaj v življenju brez strahu ugrizniti v jabolko ali jesti kosmiče, in če lahko na desni strani prežvekujem najtršo hrano, bi jo po logiki tudi na levi morala, a temu ni tako!! A neee, on še vedno ne dojame, njegova tupa med. sestra pa ponavlja za njim kot da me zanima mnenje ene sestre, če mi še zdravnik ne zna ugotovit oz. ne ugotovit, pač pa sanirat zoba!! Pa oba me prepričujeta, da je to normalno, da bo to še en čas trajalo, ker da se plomba še ni "usedla". Seveda se ni, dickhead, če je nisi pravilno vstavil!

Kaj naj naredim?? Čist sem že živčna zaradi tega, za zjokat no, nikoli problemov z zobmi, zdaj mi pa ene obične plombe ne zna popravit - očitno noče opravit reklamacije, ampak je dolžan, zdaj me še toliko bolj razp*zdi, ker sem plačala zanjo!
Če grem k drugemu zobozdravniku, bom mogla še enkrat plačati, ker tam valda reklamacija ne bo veljala. Drug problem pa je ta, da hodim od zobarja do zobarja pa nikoli zadovoljna, sem mela srečo, da mi je ta vsaj karies odkril, ostala dva mi še tega nista! Kako naj vem, kdo je res dober zobar in bo popravil zadevo? Ne morem probavat, ker mi zmanjkuje časa, aprila se že selim!
Fora je namreč v tem, da kmalu odhajam za leto do dve v tujino in tam nobeno zavarovanje ne krije plomb, niti preventivnih pregledov, in če grem jaz s takim zobom (ali še čim zraven, kar ni bilo opaženo in pozdravljeno) tja, lahko zmečem dobre pol plače parkrat letno zaradi faking nesposobnih zobarjev v tej naši državi!!
Nazaj na vrh
_Stella_ ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Skrb za zdravje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani