NazajDomov

četrtek, 24. julij 2014

Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Zakaj imeti več kot enega otroka?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Nosečnost, porod, otroci, vzgoja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 20:56

PrispevekObjavljeno: 01.Mar.2012 22:46    Naslov sporočila: Zakaj imeti več kot enega otroka? Odgovori s citatom

Bom kar novo temo odprla, ker o tem zadnje čase dosti razmišljam: zakaj se odločit za še enega otroka? Midva sva namreč odločena, da ostaneva samo pri enem. Zanositev je bila težks, nosečnost sanjska, porod katastrofalen, otro pa je blazno priden. Nekak se mi zdi, da bi izzivala srečo, če bi se odločla še za drugega otroka. Argument, da bi imela hčerka družbo, me pa še zdaleč ne prepriča. Poleg tega, da nisem več najmlajša.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
girl88
čveka
čveka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 21.Mar.2006 12:04
Zadnji obisk: 21.Jul.2014 20:23

PrispevekObjavljeno: 01.Mar.2012 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sama še nimam otrok, samo pravim da bom imela dva. že zato ko sem gledala prijateljice ki so bile edinke in so si želele brateca ali sestrico, nekoga s katerim se lahko igra, druži, deli stvari, ko odraste pa ima tudi prijatelja. sama imam sestro pa čeprav se včasih skregama še zdaj ko sva starejši, mi je všeč da jo imam Smile
Nazaj na vrh
girl88 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gagili
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 14.Jan.2008 23:49
Zadnji obisk: 22.Jul.2014 22:58
Kraj: gagiland

PrispevekObjavljeno: 01.Mar.2012 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj? Pri meni velja samo en razlog(enak za kateregakoli otroka)-ker si ga želiš, seveda pod pogojem da ti tudi "zdravje" dopušča!

Ne zato ker si toliko star, ne zato ker eden potrebuje bratca/sestrico ali karkoli druga...

Jaz si ga po pravici povedano niti ne upam več želeti Embarassed , ker še par mesecev bo trajalo da tale doseže razvoj vrstnikov, da sploh začne redno spat(kar ostali otroci osvojijo že pri 1 letu) in da se toliko okrepi, da ne bomo vsak teden pri zdravniku...

666mfh69
Gost

PrispevekObjavljeno: 01.Mar.2012 23:31    Naslov sporočila: Re: Zakaj imeti več kot enega otroka? Odgovori s citatom

printemps je napisal/a:
Argument, da bi imela hčerka družbo, me pa še zdaleč ne prepriča.

...ampak ko imaš 2 pa vidiš, da je ta "družba" največji zaklad. Prvorojenec se toooooliko Objem nauči in obogati od drugega otroka (skrb, daje mu zavetje,...tega si ne bi nikoli predstavljala) Drug drugemu sta res največje darilo!

...čeprav sem bila nepopisno srečna da imam enga otroka in sem vedno rekla, da če bo pač bo še en, medtem ko si je pa on še full želel še enga. So pa bile težave z drugo zanositvijo in potem je končno le uspelo. Zdaj si pa ne morem predstavljati, da ne bi bilo še drugega.
Nazaj na vrh
Zaharia
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 15.Nov.2010 21:39
Zadnji obisk: 12.Jul.2014 21:09

PrispevekObjavljeno: 01.Mar.2012 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi jaz imela več kot enega:

Jaz bi bila ful jezna če mi mami pa ati nebi privoščila kakšnega bratca in sestrico Sad , K sreči jih imam 5 in bi dala roko v ogenj za katerega koli od njih. Življenja se ne moram predstavljat brez mojih bratov in sestrer. Ko ti vsi prijatelji obrnejo hrbet so tu bratje in sestre, ki ti vedno stojijo ob strani, te najbolj poznajo in so ti vedno na voljo. Znjimi si preživel veliko svojega življenja. Z njimi si vse deliš, pomagaš, vzpodbujaš. Če ti je dolgčas, si žalosten ali želiš deliti svojo srečo ti je vedno kdo na voljo. Konec koncev, ko pa si star in zguban - nisi sam in si obkrožen s svojimi največjimi dragulji življenja - brati/sestre,ali pa sinovi/hčerke
Ja jest mislem da morta bit najmanj 2. Dobro za starša, in za brata/sestro. Tudi vzgoja je čisto drugačna če je več otrok. Posamezen otrok se nauči deliti stvari, sprejemati druga mišljenja in želje, pomagati drugim, vglavnem je obdarjen s čisto drugačno ljubeznijo, ki jo ednčki/edinke ne morajo občutiti. Bratska/sestrska ljubezen.
Najbolje je, ko se v sončno nedeljo popoldne vsi skupaj zberejo na pikniku s svojimi otroci, možni/ženami in obujajo spomine na otroške dni ali se zabavajo, smejijo na račun svojih karakterjev in prigod - ker se seveda najbolje poznajo si nikoli ne zamerijo in ostanejo najboljši prijatelji do konca svojih dni Wink

In ko si kot starš star, rataš babica/dedek, si lahko ponosen na svoj največji dosežek v življenju in izpolnjeno največjo željo na svetu - Vzgojil si 2/3/4/... otroke, ki so pridni, srečni te imajo radi iz dna duše in v vsakemu od njih je del tebe. Na tej zelmji si pustil res en velik pečat.
V drugem primeru (brez otrok, ali en sam - pa še ta po možnosti nekje na drogah ali en loozer) se postaraš, ter umreš sam in te nikoli ne bo nihčče pogrešal, kot da te nikoli sploh ni bilo.

Nazadnje urejal/a Zaharia 02.Mar.2012 13:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Zaharia ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gagili
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 14.Jan.2008 23:49
Zadnji obisk: 22.Jul.2014 22:58
Kraj: gagiland

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 0:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaharia lepo slišat Smile , čeprav to kar si ti opisala se redko kdaj zgodi, in tudi pri 10 otrocih lahko umreš sam...tudi družina ti lahko obrne hrbet, toliko prigod sem doživela, kaj šele slišala od vseh svojih prijateljev, znancev...spoh ko pride do denarja, zapuščine ali ko se eden od otrok ne znajde sam in potem njemu pomagajo ostalim pa niso...

Tole pa me je še najbolj zbodlo-en otrok in še to luzer...tudi pri 5-ih otrocih se ti zgodi da je eden luzer in potem vso energijo vlagaš vanj, da bi ga ja rešil, ostali pa so zapostavljeni...

Da me ne boš narobe razumela, velike družine so čudovite Srček , ampak pri tej temi res ni prav ali narobe, ampak kaj si pač vsak od nas želi Smile

Zaharia
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 15.Nov.2010 21:39
Zadnji obisk: 12.Jul.2014 21:09

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 0:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi jaz imela več kot enega:

Gagili je napisal/a:

Tole pa me je še najbolj zbodlo-en otrok in še to luzer...tudi pri 5-ih otrocih se ti zgodi da je eden luzer in potem vso energijo vlagaš vanj, da bi ga ja rešil, ostali pa so zapostavljeni...

Ja čisto odvisno je tudi od vzgoje, ne. Tudi če maš ti samo enega otroka, lahko iz njega narediš čudovito osebo.... Ampak veliko lažje rata krasen človek, če jih je v družini več. Nevem, tako jaz mislim, ker si pač vsi med sabo pomagajo, en drugemu so za vzgled in vzor in se tako izpopolnjujejo.

Mi kot otroci smo bili prepuščeni sami sebi in smo se nekak sami vzgajal. Starejši so poučevali mlajše. In to je cool, sploh zdaj, ko imajo starši toliko manj časa za vzgojo in preživljanje časa s svojimi otroki. Da otrok ni vedno sam sebi prepuščen in zdolgočasen. Večkrat je slišati, da je en razvajen edinček pristal na drogah, pustil šolo, zabušaval celo življenje, ker se ni noben z nemu ukvarjal, ga ni noben nikamor usmerjal ipd.
Lohk jih imaš pa 5 in s svojo vzgojo vse zjebeš, sem to res nevem, kako ti lahko rata - Verjetn je dosti tudi v genih.

Gagili je napisal/a:
Da me ne boš narobe razumela, velike družine so čudovite Srček , ampak pri tej temi res ni prav ali narobe, ampak kaj si pač vsak od nas želi Smile

Ja seveda, čisto odvisno je kaj si kdo želi in kakšne ima poglede na svet. Kaj je njihov oseben življenski cilj in kakšen karakter sploh je. Seveda. Nekomu pač niso v življenju otroci prioriteta, ampak on sem ali nekaj ( Dost sebično, če mene vprašaš Laughing)

Nazadnje urejal/a Zaharia 02.Mar.2012 13:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Zaharia ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kokola
diva
diva

Pridružen/-a: 13.Feb.2008 13:29
Zadnji obisk: 24.Jul.2014 0:32

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 8:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam z Gagili,edin argument bi moral bit "ker si želim še enega otroka".

Se mi pa zdi izjemno zanimiv argument "da bo imel prvorojeni družbo".. Surprised Prvorojeni si bo,sčasoma,našel družbo izven družinskega kroga,prej ko to bo,tem boljše zanj.

Zaharia,da bi ti vedla,kolk mi gre »veliko edincev je razvajenih, odvisnikov in še ne vem kaj« na jetra. Prav v živčni zlom me spravlja. Kot da si apriori slaba oseba, samo zato, ker nimaš brata. Ne vem ti,jaz ne poznam niti enega edinca,ki se drogira.Poznam pa 3 take,ki so,a imajo mlajšo sestro.Verjetno iz tega uzjaha,da so ljudje s mlajšo sestro bolj dojemnljivi za opojne substance Jokavček
In absolutno se ne strinjam z izjavo,da je lažje,da nekdo postane boljši človek (samo) zato, ker ne odrašča sam. In daješ nek primer, ki opisuje popolno družino oz.popolne vezi med brati. Tak primer se zgodi v mogoče 20%, vsekakor ne v vsakem.
To, ali boš postal dober človek je odvisno v največjem delu od načina kako so te vzgajali, in ne od tega, ali si imel brata al ne. Poleg tega se mi zdi,da je en izmed otrok vedno bolj ljubljen in zna imet drugi zaradi tega precej problemov z samopodobo. Poznam ogromno takih primerov,ko je prvorojeni ljubljenček,ta drug pa,no,ja,obstaja.In kokrhitro kdorkoli od bratov kaj zafkne je kriv,seveda,ta drugi.

Dejstvo,da si edinec te spodbuja k temu,da si začneš,verjetno v večji meri,kot če imaš brata,sam iskat družbo,se s tem osamosvojiš,začneš s tem skrbet sam zase,se prej naučiš,da se lahk zaneseš sam nase.Daje ti več avtonomije,prej se navadiš stvari,ker ni nobenega,da bi ti jih pokazal,naučiš se postavit sam zase,ker nimaš brata,da bi ti pomagal. Za družbo pa ne rabiš brata,rabiš prijatelje,s katerimi,ko prideš do točke,ko več ne funkcijonira,pač prekineš odnos in to je to.Verjamem namreč,da,ko do konflikta pride med brati je ponavadi vsaj en,ki bi res naredil za brata vse, drugi pa to pridno izkorišča.
Jaz vidim ogromno konfliktnih situacij v odnosu med brati/sestrami vsak dan,vsaj 70% takih,ki jih poznam,so skregani med sabo in ne govorijo,v večini primerov je en ogoljufal drugega (poznam miljon takih primerov)..Pa s tem ne želim zmanjšat pomen ali zaničevat to družinsko vez,a samo pravim,da po cca 40letu je izjemno malo takih bratov,ki se imajo brezpogojno radi,si pomagajo in držijo skupaj.Kolikor hitro,starši umrejo se začne borba za dediščino in takrat se vse vrti okoli tega,da slučajno kdo ne bi dobil več kot mu pripada..

Imamo doma podoben primer,ki sicer ni povezan z dediščino..Stricu smo 15let dovolili,da uporablja našo garažo,z njim smo vedno meli dobre odnose..Ko pa smo kupili še en avto in mu prijazno rekli,če lahko izprazne garažo,smo bli zanj vse,sam ljudje ne in od takrat sploh ne govori z nami.Ker smo si drznili mu rečt,naj gre ven iz garaže,ki smo jo naredili mi in ki jo je on 15let uporabljal brezplačno.

Pa sploh ne rečem,da je slabo met brata,samo to poveličevanje needincov in pljuvanje čez edince,mi gre res na živce. Vse ima svoje t.im. prednosti,vse ima svoje slabosti.In vsi so lahko razvajeni Wink Zato so bolj krivi drugi (starši ipd),kot oni sami.

PS.: In čeprav sem se celo otroštvo spraševala,zakaj mi starši,čeprav sem njihova edina,kupijo tako malo igrač in zakaj mi jih kupijo le,če sem pridna oz.nekaj dosežem in si jo torej zaslužim..In čeprav sem bila jezna,ko pri 18 mi niso hotli kupit avta (niti 2.roke) in sem prvi avto od mame dobila pri svojih 27ih,ko sem ga res začela rabit (avto pa je bil le 10let mlajši od mene),sem danes hvaležna za to,da me niso razvajali.Sicer so bili precej Špartanski,ampak dobro.Raje sem taka kot sem,kot pa neka smrklja,ki ima polno rit vsega,a ne zna cenit nič.

Diva
administrator
administrator

Pridružen/-a: 21.Okt.2005 1:01
Zadnji obisk: 26.Jan.2013 19:28

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 8:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi jih imela več, ker si želim veliko družino. Enostavno. Smile Samo ne vem, kaj še čakam hehehe

Ni vsak poni psiho poni.
Nazaj na vrh
Diva ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 20:56

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 9:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kokola, podpis!!! Se 100% strinjam s tabo.
diva, nc cakat! Kariera bo pocakala, uzivanje v dvoje bo pa tud ostalo, ne skrbet.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
neza
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 07.Apr.2006 8:32
Zadnji obisk: 30.Mar.2012 22:24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 9:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Js bi mela 3! Embarassed
Tri take male navihane! Embarassed

Mela bi jih torej zato, ker si jih želim in ker je loro kako je lahko vsak posameznik popolnoma drugačen od drugega, čaprav so iz istega gnezda...

Smile

Moj pa pravi - dajmo najprej enega naredit, če bomo sploh, potem pa naprej ...
Nazaj na vrh
neza ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Pupsika
čveka
čveka

Pridružen/-a: 27.Jun.2011 11:33
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 19:57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kokola respect!!
Jaz imam enega otroka in bom, če bom imela drugega, ko si ga bom želela.
Poznam tudi primere, ko so mamice takoj želele imeti še drugega, da bo ja prvorojenec imel družbo, potem pa ni mogla hendlat, vsa živčna, neprespana...
Če si ga želiš potem je pravilno, da imaš dva, tri, kolikor pač želiš...in to je zame edini pravi razlog...

at my best."
Nazaj na vrh
Pupsika ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ninelle
za prste obliznit
za prste obliznit

Pridružen/-a: 31.Jul.2006 11:49
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 13:58
Kraj: In Fountain With Samara

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem z dragim zaenkrat razčistila, da ne želim imeti enega za drugim, ker moja nosečnost je ena sama muka in najmanj kar otroku privoščim, je mama, ki se mu zaradi slabosti (in drugih zadev) ne more popolnoma posvetiti. Vsaj to prvo leto me bo potreboval, potem ko hodi že v vrtec je lažje. Pa bomo takrat dalje razmišljali Smile
In ja, sama imam samo pol brata, ki ga pa vidim ful poredkoma, nikoli ni imel nekega zanimanja zame, potem se pa oddaljiš. Moji se iz finančnih razlogov niso odločili še za enega, za kar jim čestitam, čeprav sem včasih prav zavidala komu brata ali sestro. No, sva si pa po drugi strani s sestrično kot sestri Srček
Nazaj na vrh
Ninelle ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
.malecka*
čveka
čveka

Pridružen/-a: 13.Maj.2008 19:45
Zadnji obisk: 15.Jul.2014 9:01

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi imela dva, največ tri.

Ja treba je poskrbet za obstoj slovenskega naroda, matematika 2 človeka = 1 otrok pa ne gre ravno v to smer Razz
Nazaj na vrh
.malecka* ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ninelle
za prste obliznit
za prste obliznit

Pridružen/-a: 31.Jul.2006 11:49
Zadnji obisk: 23.Jul.2014 13:58
Kraj: In Fountain With Samara

PrispevekObjavljeno: 02.Mar.2012 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matematika bi morala iti v smeri - imej toliko otrok, kot si jih lahko privoščiš Smile
Nazaj na vrh
Ninelle ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Nosečnost, porod, otroci, vzgoja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani