Vzgoja otroka po razhodu z bivšim partnerjem

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Nosečnost, porod, otroci, vzgoja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sanjava
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 15.Mar.2015 21:54
Zadnji obisk: 10.Mar.2017 10:26

PrispevekObjavljeno: 07.Feb.2017 16:50    Naslov sporočila: Vzgoja otroka po razhodu z bivšim partnerjem Odgovori s citatom

Odpiram novo temo, ker zaenkrat tukaj gor nisem zasledila še nič podobnega. Potrebovala bi pa en nasvet.

Z bivšim partnerjem sva bila skupaj 7 let in v zvezi se nama je rodila zdaj 4 in pol letna punčka. Že za naju je vse skupaj dovolj hudo, za njo pa še bolj ker je premajhna da bi razumela kaj in zakaj se je zgodilo. Vse skupaj me še bolj boli, ker sva se z njenim očetom razšla na ne preveč lep način zato imava bolj površno komunikacijo, ravno toliko kolikor je "nujno" zaradi male. Hudo mi je, ker si prizadevam da bi se najin odnos izboljšal, a on je bolj trmaste narave in je to še posebej težko. Sigurno bi bilo najini hčeri (pa tudi nama) veliko lažje če bi bil najin odnos boljši, a trenutno se moram sprijazniti s situacijo. Zanima pa me, če mi morda lahko katera od vas iz lastnih izkušenj svetuje kako lahko sama, brez posebne podpore bivšega hčerki vsaj malo olajšam situacijo in pripomorem k temu da se bo z vsem skupaj lažje sprijaznila in da najin razhod nanjo ne bo imel posledic. Res bi rada naredila najbolše kar je v moji moči, in res se trudim a sem trenutno malce izgubljena. Berem te in one nasvete ampak rada bi nekaj slišala iz prve roke, od staršev ki so šli skozi takšno ali podobno situacijo.

Že vnaprej vam hvala za kakršenkoli nasvet.
Nazaj na vrh
Sanjava ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samosvoja63
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 09.Mar.2015 8:51
Zadnji obisk: 07.Mar.2017 11:07

PrispevekObjavljeno: 03.Mar.2017 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Draga Sanjava, kaj naj ti rečem… razumem te in sočustvujem s tabo. tudi sama sem imela podobno izkušnjo, zato vem kako hudo in težko ti je. sama sem vložila ogromno truda, da sem sinovoma bila hkrati mama in oče -bila sem izgubljena kot si verjetno zdaj tudi ti. ker tvoje hčerke ne poznam, ti težko svetujem točno kako in s čim ji lahko olajšaš vse skupaj, saj je vsak otrok drugačen. po mojem mnenju ne moreš pričakovati, da vajina ločitev nanjo ne bo imela posledic, ji pa nudi veliko ljubezni in bodi ob njej vedno ko te bo potrebovala. to ji bo sigurno pomagalo. pa nikoli ne govori grdo o njenem očetu..kar je bilo je bilo, ko bo dovolj odrasla, bo že dojela tako kot je treba. očeta ji seveda ne bo mogel nadomestiti nihče, ti pa svetujem, da se obrneš na starše, prijatelje, sorodnike in prosiš oz. sprejmeš njihovo pomoč. tako bo lažje tako tebi kot tudi hčerki.
verjetno ti nisem kaj preveč pomagala, a morda ti bo lažje, ko boš videla da nisi sama v tem. sicer pa bo s časom postalo lajše, boš videla. kar pogumno Smile
Nazaj na vrh
samosvoja63 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mojchikaaa
sramežljivka
sramežljivka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 22.Sep.2016 10:47
Zadnji obisk: 21.Avg.2017 6:13

PrispevekObjavljeno: 03.Mar.2017 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sama sicer nimam izkušenj z ločitvijo ali otroci, vem pa da je sestrična, ki je prav tako ločena in ima otroke kupila neko knjigo o ločitvi, ki je v bistvu napisana za otroke - nekaj v tem smislu, da otroci lažje razumejo njihovo ločitev. pri njih so menda vsi navdušeni nad knjigo tako da če želiš lahko sestrično povprašam kaj več o tem…
Nazaj na vrh
Mojchikaaa ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samosvoja63
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 09.Mar.2015 8:51
Zadnji obisk: 07.Mar.2017 11:07

PrispevekObjavljeno: 07.Mar.2017 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem tudi že slišala za knjigo na podobno temo kot pravi Mojchika, možno da je celo ista. mislm da se gre nekaj okoli neke vile ali nekaj takšnega.. sicer ne vem kakšna je, ampak če se ne motim sem facebooku zasledila da avtorica prireja tudi neke delavnice za otroke (nisem pa 100% tako da upam da vas nisem kaj nahecala. Lp
Nazaj na vrh
samosvoja63 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 22.Avg.2017 5:36

PrispevekObjavljeno: 07.Mar.2017 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Knjiga je tale: Zakaj lunina vila in soncni princ ne zivita skupaj?
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Sanjava
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 15.Mar.2015 21:54
Zadnji obisk: 10.Mar.2017 10:26

PrispevekObjavljeno: 10.Mar.2017 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepa hvala vsem.

Še posebej hvala tebi samosvoja63, ker si se tako razpisala...vem da bo s časom bolje, a moram se osredotočati na tukaj in zdaj. v glavnem - dajem vse od sebe in grem pozitivno naprej Smile

Knjigico grem pa kupit že danes, sem malo pogooglala in izgleda ful luštno Smile
Nazaj na vrh
Sanjava ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Nosečnost, porod, otroci, vzgoja Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani