NazajDomov

četrtek, 19. oktober 2017

Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Zaviralec apetita

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Šport in rekreacija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Thelma
klepetulja
klepetulja

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 11.Okt.2017 15:16

PrispevekObjavljeno: 06.Mar.2017 21:11    Naslov sporočila: Zaviralec apetita Odgovori s citatom

Hojla punce!

Po dolgem času sem spet zavila sem, in sicer bi rabila kakšno osebno izkušnjo s katerim od izdelkov, saj ne vem več kako naj še krotim apetit. Confused V enem letu sem pridelala cca 10kg in ker se nikoli v življenju nisem tehtala, saj sem bila skos dokaj suhcena, me je kar malo šokiralo, ko sem ugotovila, da mi več nobene kavbojke ne gredo gor. Potem sem še stopila na tehtnico in me je skoraj kap. Kakorkoli, s športom se mi ni bil problem začet ukvarjat, čeprav je bilo na začetku težko. En mesec že tečem 6x tedensko in delam vaje za vse dele telesa (4x ted.), da se dodobra zmučim, a se zatakne pri hrani ... Ne morem krotit želje po hrani! Do kosila se držim ok, brez prigrizkov, zajtrk imam pošlihtan, brez cukra in tudi kruha ne jem več skoraj nič (če že, ajdovega z orehi), kosilo jem zmerno in same zdrave stvari, popoldan oz. zvečer pa navalim na kakšno čokolado, ki jo ima kdo doma ali si grem naredim sendvič! Skratka, ne morem zdržat brez da nekaj jem popoldneve/zvečer na cca dve uri (in to ne zdrave stvari)!
Nekaj sem brala o zeleni kavi in Garciniji Cambogii, ki baje zavira apetit in ti da energijo. Naj omenim, da ne verjamem v čudežne tabletke za hujšanje, a kot pomoč verjamem, da mora obstajat nekaj, kar pomaga pri apetitu ... Ker kot pravim mi šport ne predstavlja problema, saj sem v tem mesecu dni postala že dobesedno zasvojena z miganjem! Smile
Mnenja, izkušnje??
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Khloe
prijateljica
prijateljica

Pridružen/-a: 18.Avg.2012 18:09
Zadnji obisk: 12.Sep.2017 16:06

PrispevekObjavljeno: 07.Mar.2017 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam kar podoben problem. Confused
Zajtrk jem zdrav (se vedno dosti najem, do kosila okoli treh popoldne komot zdržim), potem sledi kosilo, še kakšen prigrizek (sadje, oreščki, jogurt, avokadova solata itd.) in lahka večerja (podobne stvari, kot sem jih že naštela). Ampak potem ob desetih zvečer me pa napade grozna lakota. vse se mi lušta in se komaj upiram - najraje bi kruh, rogljičke, sir, ni da ni. Danes sem se komaj uprla in lakoto MALO potešila z oreščki in jogurtom - je to ok? Zamišljen

Kaj je najbolje jesti, ko zagrabi lakota zvečer? (jajca, tuna mogoče?)
Pitje vode mi nič ne pomaga, ker samo na wc hodim, kruli mi še vedno.

Ne vem, če naj telo navadim na manjši vnos kalorij in bo čez čas minila ta večerna lakota ali to ni dolgoročna rešitev?
Vem, da če želim izgubiti kg, da moram športati - kar tudi počnem, a po vadbi me grabi lakota in ne vem, kako naj pravilno reagiram na njo. Če se po vadbi najem, bom nazaj dobila tiste porabljene kalorije. Ne vem pa, kako naj pridem do tistega zadovoljivega občutka sitosti, ki ga daje visoko kalorična hrana.

Sladkarije sem že pred časom črtala 95% iz svojega jedilnika in jih še najmanj pogrešam. Bolj pogrešam te ostale nezdrave OH, kot je kruh, testenine, njoki itd, in sem zvečer včasih kar malo slabe volje, ker se moram upirati hrani.

Pa da ne bo tako izpadlo, kot da ne jem OH. Seveda jih jem, ker dajejo telesu največ energije. A pač sem nezdrave v veliki meri črtala (kruha ne popolnoma, ker vem, da dolgoročno ne bi zmogla), jem večinoma polnozrnate testenine itd, za zajtrk ovsene kosmiče itd.

Zdaj me samo zanima, če bi lahko tako jedla dolgoročno in je to samo predhodno obdobje, ali se bom morala nonstop boriti s temi nadležnimi napadi lakote, ko se mi lušta ravno to, kar sem 90% omejila.

dorothea
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 04.Maj.2007 10:33
Zadnji obisk: 24.Sep.2017 18:47

PrispevekObjavljeno: 08.Mar.2017 9:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če te grabi lakota verjetno nimaš dosti vnešenih kalorij čez dan..človek mora pojesti določeno število kalorij,če je prebava skozi v obtoku potem tudi hujšaš.Misliti da manj jesti oz biti lačen prinese hujšanje je narobe in napačno.Po vadbi moraš jest ne pa stradat ker telesu daš napačne informacije..nevem od kod vam to.Nobeno hujšanje ni zdravo s stradanjem in športom. Po vadbi je priporočljivo jest sploh jajce,kakšno meso kot piščanec ali skuto ...da se nahranijo mišice.Misliti da s tem ko stradaš hujšaš,je brezpredmetno in neumno hkrati pa niti malo zdravo.Raje daj vstran kruh,vse kar ima moko in sladkor pa bodo kg same šle dol z gibanjem,kar pa ne pomeni da se ne smeš kdaj pregrešit in pojesti kake tortice,sendviča ali pa pice.
Nazaj na vrh
dorothea ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Khloe
prijateljica
prijateljica

PrispevekObjavljeno: 08.Mar.2017 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja saj to pa menda vsak ve, da s stradanjem dolgoročnih rezultatov ni. Niti ne vem, od kje si razbrala, da jaz stradam? Jem še vedno normalno, a pač bolj zdravo kot prej (skoraj nič cukra in malo enostavnih OH). To, da se mi pozno zvečer lušta hrana, ki redi, ne pomeni, da stradam. Samo pač moje telo je navajeno, da sem prej jedla vse, ob nemogočih urah.
Po vadbi vedno jem beljakovine npr. piščanca, jajca, a ne dobim takšnega občutka sitosti, kot če bi pojedla npr. štrudl (primer). In če jem ob sedmih beljakovine, potem nastane ta problem, da me ob 11ih zvečer grabi lakota, ker ne grem ravno zgodaj spat.

Hujšaš pa takrat, ko je telo porabi več, kot si zaužil. Tako da nekakšno zmanjšanje kalorij je vseeno potrebno. Razen če telovadiš več ur na dan, potem seveda rabis tudi ogromno pojesti.
Pri meni, ko intenzivno telovadim 1,5h ure 3x na teden pa predvsem pomaga, da bolj zdravo jem, brez vnašanja kaloričnih bomb.

Pa nisem na neki hudi shujševalni kuri. Samo rada bi izgubila nekaj maščobe, ki se je nabrala čez leta, in se navadila dolgoročno zdravo jesti. Popolno odrekanje itk ni zdravo, zato si sem ter tja privoščim kako pregreho brez slabe vesti.

Thelma
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 11.Okt.2017 15:16

PrispevekObjavljeno: 08.Mar.2017 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem če to glede kalorij gre zame ali za mojo naslednico (btw, I feel you Objem Mr. Green ), ampak jaz imam na koncu dneva še PREVEČ kalorij! Za uspešno hujšanje je pač treba ustvariti kalorični deficit in čeprav rabimo uživati zdrave maščobe in tudi OH do neke mere, je "znanost" predvsem v količini in času kdaj to uživamo. Jaz kot pravim rabim nekaj za proti apetitu. Shredxx ima recimo v fitnes svetu ogromno pohval, a mi je kolega zadnjič rekel, da zna vplivati različno na ljudi. Razumljivo, da ima vsaka stvar stranske učinke, a me zanima, če ima res učinek glede apetita. Energijo jasno, da ti da in jaz jo bom potrošila ob športu, saj športam zelo rada, ampak oh ta hrana, ki potem izniči ves trud ... Zamišljen

Glede stradanja pa ... to se mi je "zgodilo" samo enkrat pred leti, ko sem bila neizmerno v stresu in žalosti, takrat sem nehote izgubila 13kg, ker sem bila brez apetita. In to v malo več kot mesecu dni, kar seveda sploh ni zdravo, a kar hočem povedati je, da teorija, da če človek strada, ne mora shujšat, ne drži nujno. Odvisno od posameznika, njegovega metabolizma in vsega. Vsekakor je kvečjemu manj tistih ljudi, ki z manj hrane ne bodo shujšali kot takih, ki z manj hrane izgubljajo kg. Ker slednje je namreč potrebno, sicer zgolj vzdržujemo težo.
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Khloe
prijateljica
prijateljica

PrispevekObjavljeno: 08.Mar.2017 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda s stradanjem lahko hujšaš, vprašanje je le, kako dolgo. Vse je v vztrajnosti. In nekateri so pri hujšanju zelo zelo vztrajni (seveda je tu pod vprašajem še zdravje)
Primer Nicole Richie: Ženska po naravi ni suhica (poglejte si njene slike izpred več kot 10 let), a ima očitno zadnjih deset let toliko motivacije, da vzdržuje težo. In očitno se je njeno telo navadilo? Ker zredila bi se zagotovo lahko nazaj, saj po naravi ni suhica.

Jaz se stradanja ne grem, ker nimam prekomerne teže, in tudi vem, da dolgoročno ne bi zdržala (preveč rada jem). Vem pa, da sem do zdaj vnašala veliko nepotrebnih kalorij v telo. Ko se mi je zaluštalo, sem si šla kuhat špagete/njoke (tudi pozno zvečer), brez da bi pomislila, če to res rabim. Da ne govorim o količini kruha, ki sem ga pojedla za zajtrk, samo zato, ker pač je bil svež in dober. Meni se to ne zdi lih zdravo razmišljanje in hočem temu narediti konec, ker ne rabim toliko kalorij ... mi gre samo v maščobo na stegnih, bokih in v rit.
Tako da nepotrebne kalorije moram itak omejiti. Kaj mi nuca, da se prešvicam kot nora, potem pa zavijem v Burger king in dobim 2x toliko kalorij kot sem jih porabila pri vadbi.
To je delala moja kolegica. Se forsirala pri športu, v upanju, da bo potem pa lahko jedla vse možne burgerje, čokoladice, tortice ... in potem vsa šokirana ugotovila, da se je še bolj zredila.

Jaz vem, da pri meni je prehrana ključnega pomena. Šport mi je pa bonus pri oblikovanju postave.

moski81
fantič
fantič

Spol: Spol:Moški
Pridružen/-a: 19.Avg.2014 12:15
Zadnji obisk: 19.Avg.2017 15:22

PrispevekObjavljeno: 07.Jul.2017 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikoli se ne ukvarjaj z zaviranjem apetita, ker telo očitno potrebuje hrano, vendar je težava ponavadi v tem, da ljudje uživajo napačno hrano in lahko občutijo konstantno lakoto.

Jaz sem imel podobno probleme, ko sem jedel velike količine ogljikovih hidratov, čeprav zdravo hrano, pa sem bil skoz lačen. Potem sem preprosto ugotovil, da je telesu manjkalo določenih stvari in ko te stvari odkriješ lakota mine.

Treba je znati prisluhniti svojemu telesu, da veš kaj potrebuje. Jaz sem zadevo rešil enostavno. Primanjkovalo mi je kalija, zato sem ugotovil, da ga z bučkami dobiš ful velik pa s tem skoraj nič sladkorja. Tko da sem redno užival sveže bučke približno 1 kg dnevno in takp pokril več kot 2500 mg potreb po kaliju, pa še vode ne rabiš toliko pit, ker jo že tko dobiš dost. Potem je bil problem s pomanjkanjem kalcija in železa. Zadevo sem rešil tako, da sem redno užival sezamova semena. Nabaviš si kavni mlinček in jih zmiksaš, potem pa lahko narediš svoj tahini ali pa jih uporabiš kot namaz na kruhu. Sezam me recimo zelo nasiti v kombinaciji z bučkami, pa še poceni te pride.

Ker pa sem potreboval še nekaj sladkega, sem namesto običajne čokolade sem začel kupovat 85 in 90%, kdaj pa vzel kar 100% kakav. Pa seveda veliko beljakovin rabiš, pusto meso je recmo odlična stvar.

Najboljša rešitev je, da nadomestiš ogljikove hidrate z beljakovinami, ker ponavadi telo potrebuje te stvari za obnovo. Nikoli ne dovoli, da bi zatirala naravno potrebo po apetitu, ker v resnici ne veš, kaj telo rabi in rabiš sama ugotovit, kaj potrebuješ.
Nazaj na vrh
moski81 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Šport in rekreacija Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

HACKED BY BOSNJO RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani