Prvi zmenek
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Medsebojni odnosi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Thelma
klepetulja
klepetulja

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 26.Jun.2017 15:52

PrispevekObjavljeno: 16.Mar.2017 14:39    Naslov sporočila: Prvi zmenek Odgovori s citatom

Evo po dolgem času odpiram temo, ker imam vprašanje za vas punce (in fantje) Smile .
Samska sem trenutno že leto pa pol, zadnji zmenek (v pravem pomenu besede) pa sem imela lani, ko sem še živela v tujini. Na kratko - nisem dejtala sploh, ker se mi je malo kdo zdel resen ali da bi se ujemala. Nisem se kaj dosti sekirala, čeprav nisem več ravno rosno mlada, dokler nisem prišla nazaj domov in spoznala nekoga, s katerim po doooolgem času čutim enkratno ujemanje, kemijo in imava sploh podobne poglede ter izkušnje. Tudi sam je takega mnenja, saj mi je to večkrat povedal, tudi sam je naredil prvi korak in sploh poskrbel, da mu ne bi slučajno "ušla", če bi predolgo čakal s povabilom na zmenek. Smile

Kakorkoli že ... Prva stvar, ki me je zmotila (ne vem pa ali upravičeno ali ne - za to rabim vas Mr. Green ) je ta, da sem se za prvič na kraj najinega zmenka peljala jaz in naredila 180km do tja. On živi na povsem drugem koncu Slo, službeno pa gre parkrat na teden v Lj, ker ima tam največ dela. Nekako je to sredina, a on je imel itak že pot tja, tako da se sam vbistvu ni peljal nikamor dlje za to, da bi se dobila. To sem vzela v zakup, ker nisem želela izpasti, da samo čakam, da kdo do mene pride. Imela sva se prekrasno in nama kar ni zmanjkalo tem za pogovor, vendar me je zmotilo, da je prvo rundo kav plačal on (jasno), kosilo sva plačala nekje pol pol (on je dal malo več zraven ampak je tudi več jedel), naslednjo kavo sem plačala jaz, on se je ponudil da plača šele zadnjo rundo preden sva se poslovila po 6 urah druženja.
Glede na to, da sem naredila za prvi zmenek 180km v eno smer, je menda jasno, da nisem tip ženske, ki pričakuje, da jo tip razvaja ipd., VENDAR sem postala kar malo žalostna, ko sem videla, da vsaj kosila in vseh kav ni poravnal on. Jaz sem imela stroškov s potjo več kot bi imel on če bi plačal vse to, pa še tega ni prevzel na svoja ramena. Je tudi finančno na boljšem kot jaz, ki trenutno živim še od prihrankov iz tujine in ve, da iščem službo. Nisem tega sicer omenjala, ve pa kakšna je situacija.
Kako bi ve dojemale to? Mene je to sploh dotolklo zato, ker sem povsem enako situacijo imela vedno do sedaj. Res ne vem, a dam fantom filing, da se ni vredno potrudit niti na prvem zmenku, ali kako ... Beden filing pusti, ne glede na to kako se ujameš in kako se drugače ta oseba trudi poudarit, da si mu res super in da je malo takih žensk. Če je temu tako, ne more moški vsaj prvega zmenka izpeljat brez da punca plača, sploh če ona prevozi 180km, zato ker je njemu očitno pač bolj priročno tako (ni pa tega rekel)?
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 26.Jun.2017 22:03

PrispevekObjavljeno: 16.Mar.2017 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te cist razumem in bi tudi mene zmotilo to, kar je tebe. Mogoce ima pa on za sabo tako izkusnjo, da so ga vse bejbe financno izkoriscake in zdaj bolj previden. Mogoce je za pocakat na drugi zmenek pa bos vidla, ce bo kaj drugace. Ce bo enako, ga vprasaj, zakaj je tako. Ce ne vprasas, ne mores vedet, zal.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
marjetica87
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 08.Jan.2010 0:03
Zadnji obisk: 27.Jun.2017 12:04

PrispevekObjavljeno: 16.Mar.2017 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

^^Podpis pod tole!
Nazaj na vrh
marjetica87 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thelma
klepetulja
klepetulja

PrispevekObjavljeno: 17.Mar.2017 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala! Mas prav printempts. To sem mela tudi jaz v mislih ja. Če je to razlog lahko razumem, čeprav - jaz sem imela že dve taki izkušnji (oba sta sicer bila moja resna fanta, tako da zaradi tega nisem pobegnila po prvem zmenku), a sem vseeno dala zraven skoraj enako denarja za kosilo in naslenjo rundo kav (da ne omenjam bencina do tja), in me je posledično to kar prizadelo, on je pa tudi veliko omenjal materializem pri ženskah in rekel, da se mu zdi tako osvežujoče, ker jaz nisem takšna, a vseeno ...
Nazaj na vrh
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 26.Jun.2017 22:03

PrispevekObjavljeno: 17.Mar.2017 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugic predlagaj zmenek nekje v tvoji blizini, da se bo on moral vozit pa bos vidla, kako bo.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Mirella
fatalka
fatalka

Pridružen/-a: 13.Jul.2006 15:33
Zadnji obisk: 26.Jun.2017 20:33
Kraj: Na poti v nebo...

PrispevekObjavljeno: 17.Mar.2017 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim, da je po enem zmenku težko oceniti. Mogoče je lih tako naneslo ali pa ni poštudiral. Jaz ti tudi predlagam, da se naslednjič zmenita nekje v bližini tebe in boš videla, kako bo.
Thelma
klepetulja
klepetulja

PrispevekObjavljeno: 17.Mar.2017 17:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, saj za drugič sem rekla, da se dobiva v mojem koncu. Piševa si skos, nisva pa še nič dorekla. Izgleda ful zainteresiran, ampak se hočem prepričat, če je pripravljen zame prit tudi v moj konec, če ne iz tega ne bo nič. Sem se že ful več pretrudila za tipe, ki so bili pozneje moji partnerji, pa sem bila z manjšo plačo kot oni ali celo brezposelna, in četudi nekdo kaže ful interesa zame, želim, da bo tokrat trud glede vožnje ipd. stvari obojestranski ... Če se na začetku nekdo ne zna vsaj malo potrudit, potem se bo kasneje še manj.

Hvala za mnenja!
Nazaj na vrh
kokola
diva
diva

Pridružen/-a: 13.Feb.2008 13:29
Zadnji obisk: 27.Jun.2017 9:32

PrispevekObjavljeno: 20.Mar.2017 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim, da on prekleto dobro ve, da nisi tip ženske, ki pričakuje, da se jo razvaja Wink Bi lahko stavila, da je to vir problema, ker v moski glavi to nemalokrat zveni kot "ni treba, da jo razvajam".

Sem bila ista, a sem na novo postavila meje in skrbim, da je v odnosih uravnotezeno: nekaj jaz, nekaj ti, enkrat jaz, enkrat ti. Meni se to zdi fer. Smile Sploh ne zahtevam special treatment, ker sem zenska, ampak, ga zahtevam, ce me nekdo hoce osvojit Wink Vem kaj lahko ponudim in to nima cene.. Sigurno pa je vecja od enega kosila Laughing

Meni se zdi, da na prvem zmenku, ce je neka kemija, je prav pricakovat, da se druga stran potrudi, da pokaze interes (goes both ways). Kar pa sploh nima veze z €. Smile

Pocakaj se en dejt pa bos boljse vedla. Jaz mu sploh ne bi omenjala, da hoces, da pride on do tebe. Tolk zaveden more bit sam za ponudit to opcijo Wink

Gagili
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 14.Jan.2008 23:49
Zadnji obisk: 24.Jun.2017 23:36
Kraj: gagiland

PrispevekObjavljeno: 20.Mar.2017 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole z denarjem je dvorezni meč, treba se je zavedati da obstajamo ženske, ki ne želimo da on vse plača, ne glede na to ali gre za prvi ali deseti zmenek in če je imel več stika s takšnimi kot sem jaz, ti je mogoče želel dat občutek enakopravnosti...ne vem zakaj bi to sploh bilo sumljivo, minili so časi, ko mora moški čisto vse...kaj se pa tiče vožnje pa je druga pesem, če je tip zapaljen, bi se peljal v drugo državo če treba, tako da jaz mu ne bi preveč govorila ampak bi počakala če bo sam pokazal voljo, da pride na tvoj konec Smile ampak karkoli oceniti po prvem zmenku je brezveze, ker si boš jasno sliko ustvarila komaj po nekaj zmenkih, predvsem je treba vedeti da moški ne razglabljajo, ne razmišljajo, ne analizirajo toliko kot ženske, on ni v glavi zdaj en dan premleval koliko dalje se boš ti peljala in koliko bo to stalo in ne vem kaj še vse...moška glava: " jutri se dobim z ono bejbo, ko mi je všeč", konec! Po zmenku:" Bil sem z ono bejbo(pač ime) na kosilu, mala je ful dobra pa vrei sma se mela, moram jo še poklicat", konec! (pisala sem v štajerskem dialektu Very Happy)
Silhouette.
čveka
čveka

Pridružen/-a: 20.Jul.2012 22:30
Zadnji obisk: 27.Jun.2017 10:31

PrispevekObjavljeno: 20.Mar.2017 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, v idealnem primeru bi on plačal vse, sploh ker si ti imela že približno 30 € stroška z bencinom. A vseeno se mi ne zdi vredno imeti kup pomislekov samo zato, ker se ni izšlo tako, kot si ti predvidevala. Dobra stvar pri škrtih ljudeh je, da tega ne morejo skrivati dolgo, ker se vse na tem svetu vrti okoli denarja. Tako da to naj te ne skrbi, ker boš še prav čas ugotovila, ali je kaj na tem ali ne.

Jaz bi na tvojem mestu želela plačati vsaj nekaj, če sva že spila par kav in še jedla kosilo. Se pa lahko postavim v tvojo kožo, ker si pač že imela velike stroške z bencinom.

In ja, tudi moški so že bombardirani s to žensko enakopravnostjo iz vseh smeri in nočejo, da bi si ženska mislila, da je pristaš neke stare tradicije in da si želi pokazati, da on pa ja lahko vse plača. Na podlagi te ''teorije'' bi iblo možno, da ti je želel sporočiti, da se zaveda, da lahko sama plačaš in mu je to samoumevno.

Mi je veliko bolj kot sam spol in upoštevanje tradicije (kao da se spodobi, da moški plača vse) pomembno to, kako je nekdo finančno preskrbljen. Res je, da pri prvih zmenkih tega ne moreš točno vedeti (okej, lahko veš, če imata oba službo, malo sklepaš po pogovoru, a v detajle vem, da na prvih zmenkih ne gre) in se potem držimo neke tradicionalne predstave, zato, da ne izpade vse tako awkward in nekdo potegne denarnico vn prvi.

Thelma
klepetulja
klepetulja

PrispevekObjavljeno: 20.Mar.2017 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za mnenja.
No, on še predobro ve, kakšno je moje stanje in da sem trenutno v iskanju dela tukaj, saj sem nekje slab mesec nazaj prišla nazaj v Slo.

Moja mama je isto rekla danes ... tega ji sicer nisem želela govoriti, ker ji takih detajlov ne govorim ponavadi, a sem se nekako "zarekla", ker sem imela slab dan Mr. Green , pa me je kar malo napadla, češ da se boji, da bo ta moja dobrota s plačevanjem očitna fantom še preden me bodo sploh povabili na zmenek. In ne glede na to, da sta me vzgojila skromno, je imela prav.
Če malo matematike uporabimo, sem jaz zapravila 30eur za bencin plus 10eur kar sem dala zraven za kosilo in naslednjo rundo kav. Torej 40eur. On je prišel peš na kraj srečanja, plačal je pa 15eur pri kosilu (kjer je jedel še stransko jed in sam naročil sladico, čeprav sem mu jasno rekla, da več kot dva grižljaja ne bi, pa še to sem bolj iz vljudnosti rekla, ker se izogibam sladkemu) in dve rundi kav, recmo da je v najboljšem primeru dal 22eur. Rečmo, da ne pričakujemo, da on plača vse, pa še vedno ni blo 50-50. Praktično sem jaz njemu skorajda uslugo naredila - prišla do njega, pa še tam zapravila nek del. Takrat sploh nisem gledala na tak način!

Nikoli nisem gledala na eur skozi celo matematiko, a me je po letih podobnih izkušenj in današnjega maminega govora kar malo "zadelo" in bi mogoče mogla že prej pomisliti na to. Nimam več ravno 20 let in tudi do zdaj kar sem imela resne zveze, se fantje niso nekaj pretegnili zame. Že na prvem zmenku sem kaj prispevala, da sploh ne omenjam, da mi je španska vas, ko sem poslušala kolegice vsa ta leta, kako so jih skoraj vsi bivši razvajali s kakšnimi izleti za vikende, jim kupili kaj lepega za oblečt včasih ipd. Meni je to že luksuz in tudi nikoli nisem pričakovala tega, čeprav niti njih ne dojemam kot keš p*čke, ker so to bile resne zveze in so se fantje sami tako trudili, brez pritiskov.

In ja, delno je očitno to moja krivda. Ker taka sem in ker hkrati želim to še dodatno dokazati nekomu, ki mi je všeč. Bi pa me lahko zmotilo že ko je kaj kmalu načel temo o tem, kako težko je dandanes najti resno punco, ki ne gleda samo na denar in potem o tem predaval kar lep čas, čeprav sva se drugače imela za pogovarjati marsikaj drugega (zanimivega). Je že v štartu verjetno želel videti, ali bom tudi jaz kaj prispevala, da bi sam zmanjšal svoje stroške.
Ko sva spila zadnjo rundo kav, sem itak že vlekla ven denar za cigarete, ki sem jih naročila, ker mi je od nekdaj jasno, da je to VEDNO moj strošek, on pa kot da ga je kdo kaj vprašal: "Pijačo plačam jaz, cigarete maš pa ti, to pa ni moj strošek," in se zasmejal.
Mislim, da drugega zmenka ne bo, čeprav sem po dolgih dveh letih šla prvič na zmenek, kjer sem čutila res dosti kemije in tudi sam mi je rekel, da sem mu noro všeč in da je tudi sam dolgo iskal eno takšno kot sem jaz (je kar nekaj let starejši). Hm. Zamišljen
Nazaj na vrh
chucki83
fantič
fantič

Spol: Spol:Moški
Pridružen/-a: 01.Jan.2014 12:47
Zadnji obisk: 26.Mar.2017 21:49

PrispevekObjavljeno: 26.Mar.2017 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In je kaj novega?
Nazaj na vrh
chucki83 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thelma
klepetulja
klepetulja

PrispevekObjavljeno: 27.Mar.2017 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je ja - in sicer nič. Mr. Green En teden nazaj mi je dal prav in se opravičil po tem, ko sem mu na lep način povedala kaj me je zmotilo že na prvem zmenku, potem je pa izginil ko kafra. Jaz sem mu nazadnje smajlija poslala v smislu lets move on, ker nisem želela, da vse skupaj izpade preveč resno, čeprav je rekel, da mu je všeč moja iskrenost že na samem začetku, a se tip očitno ni znal odločiti kaj bi ... čeprav je govoričil povsem nasprotno, kako imamo dandanes preveč možnosti in se folk ne zna odločit za partnerja oz. potrpet/popravit kaj v zvezi, pa da sem mu zelo všeč in se ima dejansko kaj pametnega za pogovarjat z mano, a (pri 40ih) še očitno ne ve niti sam, kaj bi rad. Na fb je pa tudi bil dejaven in lajkal dnevno vsaj 3 različne ženske (ne ravno nedolžne slike), čeprav mi je deloval malo bolj zrelo. Pa da ne bo pomote, lajkanje drugih me prav nič ne moti, če tip kaže resne namene in lajka normalne slike in ne ravno vsaki drugi. Sem en teden čakala, če bo napisal vsaj kako si, če že ne "kdaj se spet vidiva", a sem ga po 8 dneh ignora zbrisala. Ne da se mi več, za prvi zmenek se marsikatera ne bi peljala več kot 10km, jaz sem pa prevozila pol Slovenije in še svoj delež kosila plačala in kavo. Ha, stupid me. Me v skoraj 30 letih še ni izučilo Mr. Green
It`s fine with me. Če sem že poldrugo leto samska, bom pa še enkrat toliko, če bo treba. Mr. Green Aja, pa naslednjič ne samo da se ne vozim nikamor, denarnice sploh ne bom jemala s sabo.
Nazaj na vrh
Donatella
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 08.Jun.2009 13:20
Zadnji obisk: 27.Jun.2017 12:18

PrispevekObjavljeno: 28.Mar.2017 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thelma, res mi je žal, da si imela tako izkušnjo. Ampak na podlagi enega "poloma" še ni potrebno naslednjič pustiti denarnice doma. Človek se vedno znova in znova uči na napakah. Vsekakor je pa tooooooliko boljše, da si sedaj spoznala kak pezde je, kot pa čez pol leta ali več. Verjamem, da te čakajo lepše in bogatejše izkušnje. Včasih enostavno ni namenjeno. Objem
Thelma
klepetulja
klepetulja

PrispevekObjavljeno: 28.Mar.2017 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Donatella za spodbudne besede Objem Kot sem omenila, pa tega nisem doživela prvič. Do sedaj sem imela dve resni zvezi in tudi ostale kar sem jih spoznavala in smo še bili v fazi dejtanja, sem v vseh teh letih bila na mogoče enem zmenku, da je celotnega poravnal moški sam. Ostale smo si bodisi delili bodisi sem se poleg tega še kam vozila. (pa so vsi bili zaposleni in s solidnimi, nekateri celo zelo dobrimi plačami - so povedali sami ali pa si videl po tem kaj si privoščijo sicer). Tako da ta o denarnici (čeprav rečena napol v šali), je bila podana na podlagi 99% mojih izkušenj, žal. Arrow
Tudi v obeh zvezah in dejstvu, da sta partnerja vedno imela občutno višje plače, sem prispevala za kave, kosila in nakupe hrane min. polovico, včasih če sem želela kam iti (kino) isto. Res ne vem kake fante sem to imela ko pogledam nazaj ... Obe kolegici sta poročeni in ena ni nikjer zaposlena že par let, pa jima fantje skorajda vse plačujeta, tudi tisti zaposleni fant več ali manj vse tavečje stroške krije on (večji del najemnine, kino obiske, kratke enodnevne izlete, bazen ipd.). Jaz sem pa včasih v želji, da kam grem s prejšnjim partnerjem, jaz plačala, samo da nisva bila doma, ker on ni želel zapravljati (zame očitno ne).

Včasih se res malo zamislim, čeprav sem kot samska srečna in se ne silim v spoznavanje fantov ... in se vprašam, če obstaja kdo tak, da bo ne le obojestranski interes in vsaj nekaj skupnega, kar ti da občutek, da je to to, pa da mu ne bo težko izpeljati vsaj prvega zmenka. Meni se nikoli ni bilo težko truditi za ljudi, ki mi nekaj pomenijo, in to ni samo družina ter najožji prijatelji, pač pa tudi fant, v katerem sem kdaj videla potencial.
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Medsebojni odnosi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani