NazajDomov

četrtek, 27. julij 2017

Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Samska pri 30
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Medsebojni odnosi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
barbara007
znanka
znanka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 04.Okt.2010 9:38
Zadnji obisk: 12.Maj.2017 10:46

PrispevekObjavljeno: 08.Maj.2017 19:53    Naslov sporočila: Samska pri 30 Odgovori s citatom

Punce zivjo. Imam problem ki sicer ni hkrati je. Pri 30 semimela samo eno resno vezo ki je trajala 2 leti. Ko gledamsvoje vrstnice mi je karmalohudo. Vem da nisem grad vendar sem imela dosedajtezavo z zobmi,depresijo. In sem se izogibala druzbe. Sovrazila sem cel svet se posebej sebe. Velikokrat sem bila razočarana in vsak je je hotel samo za ljubico, družila sem se z moškimi katerim naj bi bila tudi jaz všeč kar pomeni da zgledajo vsaj nekako. Je pa res da nimam družbe v kaj tu kaj tu sem videla samo delo delo. Vsak mi je še rekel da sem resna ali tiha kar sem bila neko obdobje. Moje je zvezo od v teh desetih letih so bile kratke 3 mesece, 6 meseci v največ pa se to kao nisva bila par. Zakaj ne pridem dlje? Eden mi je celo izjavil da sem cepljenja proti romantiki pa sva se videla 2x mogoče to bila šala ampak v vsakem nekaj resnice. Spoznala sem veliko moških kljub temu da sem imela nekaj let tu s premore:-) začela sem delati na sebi uredila zobe namen imam še kaj vendar me moti to da mogoče nisem preveč zabavna čeprav se trudim in kot drugo se športom ustvarjam...zdi se mi da se ne znam pogovarjati sem tudi pred kratkim slišala da sem redkobesedni vendar kar nekaj v tri dni cvekam da skrijm zadrego. Rada bi nasvet kako se iz tega izkopati vn;-) za nasvete se vnaprej zahvaljujem:-)
Nazaj na vrh
barbara007 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Nixe
prijateljica
prijateljica

Pridružen/-a: 12.Sep.2014 12:55
Zadnji obisk: 19.Jun.2017 12:12

PrispevekObjavljeno: 16.Maj.2017 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri teh letih edino, kar ti ostane, je to, da hodiš na razne dogodke (nekaj, kar ima vezo s tvojo kariero, službo?), če imaš kakšen poseben hobi, da se poskušaš na raznih srečanjih povezovati z ljudmi, ki počnejo podobne stvari itd.
Družbe samskih ljudi za hodit vn verjetno več nimaš, ker pri 30ih je večina ljudi že poparčkanih oz. imajo po vsej verjetnosti družino/o njej razmišljajo itd.
Tako da žal, če nisi full aktivna in ne hodiš na najrazličnejše dogodke/mreženja, potem boš zelo težko spoznala samske tipe, ki ne bi imeli prtljage za sabo in bi bili sveže samski in poleg tega še resni. Ker samski pri 30ih so po navadi tisti, ki si niso znali/mogli najti partnerja zaradi takših in drugačnih razlogov ali pa tisti, ki so neresni celo življenje. Malo je takih, ki so sveže samski, žal. Zamišljen
Nazaj na vrh
Nixe ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thelma
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 23.Jul.2017 20:26

PrispevekObjavljeno: 17.Maj.2017 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nixe je napisal/a:
Ker samski pri 30ih so po navadi tisti, ki si niso znali/mogli najti partnerja zaradi takših in drugačnih razlogov ali pa tisti, ki so neresni celo življenje. Malo je takih, ki so sveže samski, žal. Zamišljen

Če je nekdo pri 30ih samski, ne pomeni, da ni imel niti ene resne zveze do 30. leta, lahko da je končal samski pri 29ih oz. tudi taki, ki recimo do 30. res niso imeli nobene daljše zveze, ne pomeni, da niso resni. Lahko da niso našli nobene(ga), s komer bi se zares videli dolgoročno. To pa se lahko ugotovi včasih po 1 mesecu zmenkov, včasih pa po enem letu ali več zveze.
Meni se zdi smešno, kako se večini ljudem zdi boljn normalen nekdo, ki je bil vedno v resnih zvezah (koliko so bile resne, je seveda spet drugo vprašanje), vmes mogoče 1 mesec samski - če sploh, pa je ljudem to bolj sprejemljivo (tudi če je imel en kup zvez), kot biti samski v pravem pomenu besede dalj časa in se ne obremenjevati s tem, če še nisi našel prave osebe zase.

Jaz sem skoraj 27, trenutno samska dve leti, in tudi pred zadnjo resno zvezo sem bila kar dve leti in pol samska, pa to ne pomeni, da sem bila neresna, le pravega nisem našla. Še več - niti nisem z dostimi prišla do dejtanja. Večkrat se je rdeč alarm vklopil že po par zmenkih, preden bi sploh prišli do česa. Pa sem ful komunikativna, pozitivna in vedno rada spoznavam nove ljudi, sploh v tujini, kjer sem živela daljši čas. Na zahodu se ljudje ne obremenjujejo toliko s tem, če so še po 30. samski. Dokler ne čutiš, da je nekdo pravi in da štimajo vsaj osnovne stvari, pač ne greš z glavo skozi zid z nekom, ki ima pač samo on interes zate, ker takih se lahko najde dosti ... Gre za obojestranski proces.

Jaz bi ti barbara priporočala, da čim več časa preživiš nekje zunaj. Lahko je to športanje zunaj, kavice, kakršne koli dejavnosti, tudi kakšen žur občasno (privat pri prijateljih ali v lokalu), pa spoznaš veliko ljudi. A ne sekiraj se, če si še samska. Tudi odprte, ne vem kako lepe in uspešne ženske so samske po svetu. Vsak najde enkrat nekoga, ki paše k njemu tako kot še noben prej ... Verjemi. Do takrat pa ne misli na to, ker se to obupanost začuti. Idea
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tika28
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 17.Maj.2017 17:04
Zadnji obisk: 18.Maj.2017 7:58

PrispevekObjavljeno: 17.Maj.2017 17:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samska pri 30...pha pa kaj potem!!!

Ne se sekirat, uživaj življenje. Obiskuj razne zabave, pojdi med ljudi, zabavaj se zdaj, ko se lahko. Gotovo imaš kakšno prijateljico, pojdita za vikend ven (diskoteka, koncert, veselica,...) spij pivo ali dva (za pogum) Smile prijateljica pa ti naj bo v pomoč ali kot pravijo tvoj "wing man". Gotovo bo k vama pristopil kakšen fant in vaju ogovoril, vama ponudil pijačo ali kaj takega. Sprejmi vsako ponudbo, saj nikoli ne veš kaj se lahko razvije iz nedolžnega pozdrava.

Stara sem 25let, samska že dobre 2leti, kar izkoriščam sebi v prid. Čez teden delam, vikende pa izkoristim za zabavo. Udeležujem se vsega kar se dogaja okoli mojega domačega kraja in tako spoznavam nove ljudi, nova poznanstva in tudi nove simpatije. Po naravi sem tudi jaz sramežljiv človek, ki se težko pogovarja z neznanci, a mi nekako uspeva, seveda s pomočjo prijateljev in kakšnega piva. Haha. Alkoholik nisem Smile ampak je tako vse skupaj nekako lažje. Seveda ne pretiravaj!!

Mojo družbo sestavlja 10 prijateljev, starih med 20in30 let. Vsi smo samski!!!
Z veseljem te povabim na kavo v mojo družbo in ti predstavim ljudi, kateri vejo da biti samski pri 30 ni nikakršen " bav-bav", ampak priložnost, da začneš življenje zajemati z veliko žlico!!! Smile
Nazaj na vrh
Tika28 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nixe
prijateljica
prijateljica

Pridružen/-a: 12.Sep.2014 12:55
Zadnji obisk: 19.Jun.2017 12:12

PrispevekObjavljeno: 17.Maj.2017 18:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thelma je napisal/a:
Če je nekdo pri 30ih samski, ne pomeni, da ni imel niti ene resne zveze do 30. leta, lahko da je končal samski pri 29ih oz. tudi taki, ki recimo do 30. res niso imeli nobene daljše zveze, ne pomeni, da niso resni. Lahko da niso našli nobene(ga), s komer bi se zares videli dolgoročno. To pa se lahko ugotovi včasih po 1 mesecu zmenkov, včasih pa po enem letu ali več zveze.

Nikjer nisem napisala, da če si samski pri 30ih, da si ziher neresen in da še nisi imel niti ene resne zveze. To si si ti čisto napačno interpretirala.
Jaz sem napisala, da po navadi (= ne velja za vse ljudi oz. drugače povedano večina) so to ljudje, ki so neresni ali pač se je vmes nekaj zataknilo, da v toliko letih niso našli prave osebe (kar itak ne pomeni, da resne zveze še niso imeli). Seveda je danes teh ljudi več, ker si dosti več ljudi želi ustvariti kariero v tujini in gredo mogoče tudi zaradi tega s partnerjem narazen, in nasploh je pomemben moto, da pač odživiš mladost in se šele potem vežeš. A pač tam do 30. je dobra roba po večini pobrana in moraš imeti že kar srečo, da dobiš dobrega fanta/punco, ki za seboj nima prtljage in je samski.
Nazaj na vrh
Nixe ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Thelma
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 23.Jul.2017 20:26

PrispevekObjavljeno: 17.Maj.2017 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok, ampak dobra "roba", če se tako izrazimo, ni nujno večno srečna v tisti zvezi in se razidejo, zato se komot najdejo tudi po 30. ljudje, ki so brez prtljage, čist okej in resni, a z zvezo/zakonom, ki se ni obnesel (brez da bi bilo treba biti narobe s komerkoli iz tiste propadle zveze, ali pa je na drugi strani zaškripalo). Smile

Drugače če se vrnem k avtorici teme ... Meni se zdi, da je dobro delati na sebi, ko si samski, ker samo ko si srečen in zadovoljen s svojim življenjem, lahko pritegneš pravo osebo zase in imaš tudi srečno zvezo (da je treba pa potem celo življenje graditi in oživljati odnos, je pa tako samoumevno). Idea
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KillahBabe
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 16.Maj.2014 11:53
Zadnji obisk: 26.Jul.2017 14:35

PrispevekObjavljeno: 18.Maj.2017 7:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strinjam se s Thelmo, super napisala Idea

Leta so samo številke, ljubezen se pobriga za to Cool Nima veze al se dva najdeta pr 18ih al pa pr 88ih Smile

Annelie
znanka
znanka

Pridružen/-a: 21.Mar.2015 22:07
Zadnji obisk: 24.Jul.2017 12:30

PrispevekObjavljeno: 18.Maj.2017 9:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz lahko iz izkušenj povem, da je VELIKO težje najt partnerja ko korakaš proti 30.

Saj noben ne pravi, da ni mogoče, pa tudi ne pomeni, da moramo vsi najti "the one" osebo pri 25ih, če ne je pač z nami konec. Seveda to ni point avtoričine teme in mi je jasno, kaj jo teži. Pač skozi vsako življenjsko obdobje te spremlja nek način življenja in ljudje še vedno sledijo nekim ustaljenim tirnicam. Noben mi ne bo rekel, da boš pri 30ih tako zlahka dobil družbo za žuranje kot pri 20ih. V teh pogledih pač leta niso samo številka, ampak te začnejo ovirati, ker je težje najti družbo, ki bi rada žurala in spoznavala nove ljudi. Jaz ohranjam stike s starimi prijatelji že od 20. leta (prijatelji s faksa) in guess what, danes jih ima večina družino ali so si našli službo v tujini ali pa so v resni zvezi in grejo mogoče 1x na mesec na kakšno večerno druženje ob kozarcu vina.

Nikoli nisem imela težav s spoznavanjem novih ljudi , tudi danes ne, ampak občutim na lastni koži, da je večina tipov, ki se mi zdijo potencialno kul/privlačnih pač zasedenih. Pred petimi leti je bil recimo vsak 3. samski, danes pa vsak 10. verjetno.
Ne obupujem, ampak pač se zavedam, da se izbira manjša in je z vsakim letom težje.
Je tudi dosti takih, ki so ločeni in imajo družino od prej, a pač to ne ustreza vsakemu, ki bi si želel začeti na novo z nekom, ki nima obvez z otroki od prejšnje zveze. Smile

Za sabo imam kar nekaj resnih zvez, a se je pri vsaki po določnem času izkazalo, da ni skupne prihodnosti, včasih šele po dveh, treh letih, kar ti pač vzame kar dosti časa. Smile

Jaz spoznavam ljudi preko službe in sodelavcev, udeležujem se dosti dogodkov, ki me pač zanimajo. Sem dosti zasedena tako da se niti nimam časa ukvarjati s samskim stanom, a pač ne bom zanikala, da že dolgo nisem spoznala nekoga, ki bi se mi res zdel ''dober ulov. '' Po vseh letih neuspešnih zvez se pač zavedaš, da se nima smisla zapletati z ljudmi, ki si jih na nek način že dal čez in se nisi ujel. Tako da istih napak ne mislim ponavljati, pa tudi če bom še dolgo samska. Smile
Nazaj na vrh
Annelie ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dancy
fatalka
fatalka

Pridružen/-a: 27.Apr.2006 20:57
Zadnji obisk: 24.Jul.2017 10:58
Kraj: Miami

PrispevekObjavljeno: 18.Maj.2017 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Annelie Exclamation se popolnoma strinjam s tabo..sama grem proti 33 letu in je res res težko najdt enga "normalnga" tipa za resno vezo...nisem zahtevna ampak pri svojih letih pa imam neke osnovne standarde od katerih probam, da ne odstopam...ponavadi, ko mi je kateri všeč je zaseden ali pa se ne zanima zame ali pa je samo za avanturo Mr. Green glede družbe je tudi tako, da so vse moje kolegice že v vezi, poročene, z otroci in mi zmanjka družbe za druženje...ni mi pa neki v interesu, da bi si iskala nove prijateljice...vem, da se čisto premalo družim in zahajam na take kraje kjer bi imela več možnosti za spoznavanje...

Je pa res, da znam uživati samsko življenje, znam biti sama s sabo, imam svoje hobije...bi blo pa lepo, da bi nekje nekoč tudi jaz našla nekoga s katerim bi delila življenje Embarassed

Do takrat pa čimveč dela na sebi in gledat čim bolj pozitivno na vse

Annelie
znanka
znanka

PrispevekObjavljeno: 18.Maj.2017 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja meni gre včasih na živce kakšna kolegica, ko mi reče, da samskih ljudi je vedno dosti. In to mi reče oseba, ki je v zvezi že skoraj 10 let in zatorej res nima neke realne slike, kakšen je trg samskih ljudi pri 30ih.

Seveda se trendi malo s časom spreminjajo, a pač noben me ne bo prepričal,da je ne glede na leta, lahko najti partnerja. Ker kot je bilo že napisano - ljudi spoznavaš predvsem na žurkah ali pa recimo na faksu in obštudijskemu druženju. Pri 30ih je jasno, da žurke niso več takšne žurke kot pri 20ih. Ali sem pač samo jaz čudna, da se ne ujamem z razposajenimi 20letnicami? Laughing Mr. Green Faks je pa tudi že mimo.

Ampak pač kaj naj. Zato ker mi do sedaj ni bilo usojeno najti prave osebe, se nima smisla zaletavati z glavo skozi zid. Nimamo vsi te sreče, žal. Sem pa prepričana, da če ne bi ljudje vztrajali leta in leta v bednih/nesrečnih zvezah, bi bilo število samskih konstantno zelo visoko, ne glede na leta. Laughing navsezadnje bi bila v zvezi tudi sama, ampak pač sem raje sama, kot pa z nekom, ki me ne osrečuje vsakodnevno.

Saj ljudi še vedno dosti spoznavam, to ni problem ... to itak lahko delaš celo življenje. Problem je v konkretnem zmanjšanju št. primernih kandidatov. No ajd, punce se lahko tolažimo, da bi si itak mogle najti par let mlajšega partnerja, ker statistika kaže, da živimo v povprečju par let dlje kot moški. Malo za vzpodbudo puncam, da lahko ciljamo tudi na 25-letnike, haha. Odbijalček
Nazaj na vrh
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 25.Jul.2017 21:21

PrispevekObjavljeno: 19.Maj.2017 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam s tem, da se lahko cilja tudi na mlajse. Jaz sem pri 29ih zacela zvezo z 22-letnikom, ki je sedaj moj moz in imava skoraj 6-letno hcerkico. Leta res niso ovira.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
marjetica87
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 08.Jan.2010 0:03
Zadnji obisk: 26.Jul.2017 22:33

PrispevekObjavljeno: 19.Maj.2017 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Annelie je napisal/a:
Ja meni gre včasih na živce kakšna kolegica, ko mi reče, da samskih ljudi je vedno dosti. In to mi reče oseba, ki je v zvezi že skoraj 10 let in zatorej res nima neke realne slike, kakšen je trg samskih ljudi pri 30ih.

Hm zakaj pa misliš, da nimamo ljudje v dolgotrajnih zvezah realne slike kakšen je 'trg' samskih ljudi pri 30? Sej to ne pomeni, da ne opazimo ljudi okoli sebe Smile Ja in jaz poznam kar nekaj samskih ljudi pri teh letih, ki so moji prijatelji, znanci, prijatelji od prijateljev...
Tudi, če sem v zvezi to ne pomeni, da ne opazim (samskih) ljudi okoli sebe. Smile
Nazaj na vrh
marjetica87 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Annelie
znanka
znanka

PrispevekObjavljeno: 19.Maj.2017 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opaziš že, ampak lastnih izkušenj, kako se spreminja skupina samskih ljudi skozi leta pa pač ne moreš imeti, če si v isti zvezi od 20ga leta npr. Ti s samo zunanji opazovalec, jaz pa pač hodim na dejte praktično že 15 let. S tem, da sem kot štidentka imela možnost konstantnih dejtov, zdaj pa grem mogoče parkrat na leto, ali pa še to ne. Izbira je itak manjša in manjša. Žal.

Printembps, super, da si našla mlajšega. Idea Jaz z maljšimi nimam dosti izkušenj, a si po drugi strani ne predstavljam, da bi hodila npr. s 23-letnikom. Bi moral biti že res zelo zrel ... ker ogromno 23-letnikom je žuranje in zabava še vedno glavna prioriteta ... tako da ne vem, pomoje je kar težko najti nekoga, da je na isti valovni dolžini, kar se tiče resnosti. Ni pa nemogoče. Bi se me pa verjetno kakšen študent vstrašil, če bi mu rekla, da se v roku treh let vidim že z otroki. Mr. Green (samo za primer)
Nazaj na vrh
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 25.Jul.2017 21:21

PrispevekObjavljeno: 20.Maj.2017 6:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam s tem, da se lahko cilja tudi na mlajse. Jaz sem pri 29ih zacela zvezo z 22-letnikom, ki je sedaj moj moz in imava skoraj 6-letno hcerkico. Leta res niso ovira.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Lau.la
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 01.Sep.2014 10:30
Zadnji obisk: 20.Maj.2017 18:58

PrispevekObjavljeno: 20.Maj.2017 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se tudi leta ne zdijo največja ovira. Malo že, to ne moremo zanikati (spoh ko greš čez 30), a bolj kot to, se mi zdi pomembno, ali imaš dovolj ljudi, s katerimi se lahko družiš.
Imaš ljudi, ki imajo pri 30ih veiko večji krog ljudi za druženje, kot nekdo pri 20ih in s tem tudi več možnosti, da koga spoznaš. Kaj ti pomaga, če si star 20 let, ko pa si ves čas doma in tudi če bi se nekega dne spomnil, da si želiš hodit vn, ne moreš, ker za to nimaš družbe?
Jaz sem to že občutila in je prekleto težko si nazaj ustvarjat družbo. Ko sem se po dolgoletni zvezi razšla s fantom, je bil zame šok, ker se mi je zdelo, da je moje življenje prazno in ugotovila sm, da sem izgubila večno svoje družbe in sem potem še kakšno leto prečepela doma, ker nisem imela več svoje družbe. Neutral

Čim več se družit z ljudmi, ne zavrnit nobenega povabila za druženje in hodit na različne dogodke, tudi če včasih sam. Jaz sem šla tudi že kam sama in mi je bilo malo neprijetno, a pač sem bila potem še toliko bolj prisiljena, da začnem pogovor z nekom in na ta način sem tudi spoznala ljudi, s katerimi se še danes družim. Smile
Nazaj na vrh
Lau.la ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Medsebojni odnosi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani