Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Všeč mi je - kako pa naprej?

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Medsebojni odnosi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fantic
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 21.Nov.2013 21:49
Zadnji obisk: 15.Okt.2017 19:19

PrispevekObjavljeno: 26.Maj.2017 8:33    Naslov sporočila: Všeč mi je - kako pa naprej? Odgovori s citatom

Zdravo, bom za mnenje nežnejšega spola vprašal kar na tem forumu. Takole je:

Star sem 26 in z vezami nimam izkušenj. Preko prijatelja sem navezal stik z neko punco (ona je leto mlajša, mislim da ni v vezi)... se pravi imava skupnega prijatelja. Za zdaj si samo piševa preko fb, se spoznavava in debatirava o skupnih interesih. Mi je pa punca vse bolj všeč in jo nameravam povabit na kakšno kavico, da se še osebno spoznava.
Od tukaj naprej je malo težje, ker ponavadi ne ukrepam in padem v friend-zone..

1. Kdaj je čas, da jo vprašam, če je prosta ali že ima kakega... prva kavica, druga, tretja? Po kolikšnem času? Naj jo sploh vprašam ali počakam, da to ona vpraša?
2. Kdaj jo povabim na drugo kavico... takoj (ji namignem, da bi jo rad še videl) ali malo počakam, da vidim kako se bo razpletlo?
3. Kdaj in kako ji začnem namigovat, da mi je všeč... ne mislim na priznavanje čustev, ampak bolj posredno (spogledovanje, žgečkljivi pogovori ipd.)
4. Kdaj je na vrsti ona? Če jo bom kar naprej vabil ven, bom verjetno izpadel tečen. Pač, moram dobiti feedback, da vem pri čem sva.

Ponavadi dolgo čakam in postanem samo dober prijatelj. Pa pomisleke imam, da bi kakšen korak naredil prehitro (mogoče ona čuti drugače) in potem ne bova niti prijatelja.
Punce ponavadi ne spoznaš vsak dan, z leti pa so te stvari vse težje, zato bi to priložnost rad dobro izkoristil.
Nazaj na vrh
fantic ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 16.Okt.2017 15:52

PrispevekObjavljeno: 26.Maj.2017 9:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cim manj kompliciraj. Povabi jo na kofe, tm pa se bosta verjetno vse sorte pogovarjala in jo tud o morebitni zvezi vprasaj. Zakaj bi zapravljal cas in cakal? Pa ne rabis nc namigovat, da ti je vsec - mislim da ji je to ze jasno al pa ji bo, ko jo bos na kavo povabil.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
fantic
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 02.Jun.2017 8:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za nasvet. Sem jo povabil in je tudi ona zainteresirana. Jasno mi je, da je samska (sicer ne bi sprejela povabila) in kot kaže, sem tudi jaz njej všeč... lahko da se motim, ampak mi kar naprej postavlja vprašanja (sicer ji ne bi bilo do pogovora). V prihodnjih dneh se dobim z njo, da se prepričam, če je res prava zame in izmenjava telefonske številke.

Med tednom se ne vidiva (zaradi dela sva oddaljena, vsak na drugem koncu), tako da bom videl kako se bo to odvilo. Če bo šlo po pričakovanjih, se bo treba glede tega pogovoriti - dolgo ne mislim čakat, ampak bi ji rad čim prej povedal, da mi je všeč in bi rad bil z njo. Kako naj to izpeljem? Strah me je, da ona ne čuti isto in se me bo začela izogibati.
Nazaj na vrh
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

PrispevekObjavljeno: 02.Jun.2017 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Js se pomoje z nobenim nisem menila o tem, da sva si vsec in da bi rada bila skupaj.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
fantic
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 03.Jun.2017 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

printemps je napisal/a:
Js se pomoje z nobenim nisem menila o tem, da sva si vsec in da bi rada bila skupaj.

Kako potem veš, da je to to, da bi rada bila skupaj, da bi bila več kot le prijatelja? Kako si vedela, da si tudi ti njemu všeč?

Ta postopek mi ni povsem jasen. Ni mi problema navezati stik, ni mi problem spoznavanje. Je pa problem, ko pridem do neke točke in ne vem pri čem sem... morda tudi ona razmišlja enako, pa čaka, da bom jaz naredil prvi korak... in ker predolgo čakam, mogoče dobi občutek, da hočem le prijateljstvo in ostanem v prijateljski coni.
Nazaj na vrh
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

PrispevekObjavljeno: 03.Jun.2017 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obcutek je tisti, ki ti to pove. Tezko razlozim, ce tega se nisi dozivel. Ko se bo zgodilo, bos enostavno vedel.
Nazaj na vrh
kokola
diva
diva

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 13.Feb.2008 13:29
Zadnji obisk: 11.Sep.2017 14:55

PrispevekObjavljeno: 04.Jun.2017 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi, da si malo preveč analitično pristopu k zadevi.

Ne delaj nobenih zaključkov brez njene direktne pomoči Laughing To, da je sprejela vabilo ne pomeni avtomatsko, da je samska. Vprašaj jo ali je samska ali ima koga, tako da boš vedel za ziher.
Sploh pa ja, se strinjam s printemps.. Ko si nekomu všeč, se jasno vidi - ne govorica telesa, ampak tudi dejstvo, da iščejo stike ipd. V vsakem primeru jo malo še spozna(va)j preden ji začneš razlagat, da ti je všeč. Če sem razumla prav se poznata samo bežno, ne moreš vedet a sta kompatibilna al ne ipd, zato se morata srečat in preživet nekaj časa skupaj. Ti razni stiki preko interneta so lahko kar varljivi. Smile

Pa kr samozavestno, ne rabi te nič bit strah Smile

pili261
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 29.Apr.2009 13:33
Zadnji obisk: 23.Okt.2017 22:11

PrispevekObjavljeno: 04.Jun.2017 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se strinjam z kokolo.Lahko da je oddana lahko da tipa teren mogoče izbira med različnimi kandidati.Ravno tako je mene odbilo če mi je kdo prehitro dal vedet ,da je zaljubljen vame ali prehitro hotel na kavo
Nazaj na vrh
pili261 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
ninchy_5
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 28.Nov.2014 23:11
Zadnji obisk: 28.Sep.2017 13:32

PrispevekObjavljeno: 09.Jun.2017 7:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še moj nasvet: Če jo še nisi, jo povabi na kufe, sladoled, karkoli... čim prej jo spoznaj še osebno, da ne bo ostalo samo pri fb. Po prvem srečanju, jo vprašaj kako se je imela, omeni tudi svoje občutke (kaj ti je bilo všeč), tako boš imel spet temo za pogovor. Počakaj kakšen teden (in opazuj stanje) pred naslednjim srečanjem. Pri naslednji kavici naredi še korak naprej: vprašaj jo o vezi ali obrni pogovor na to temo in mogoče ti sama pove; išči razlog da se jo dotakneš in opazuj reakcijo; po pijači ji ponudi prevoz ali jo pospremi (ne takoj pozabit na njo)... punca bi že sama mora opaziti, da ti je všeč in se ustrezno odzvati.

Možno pa je tudi, da je punca sramežljiva (še posebej če je tudi ona neizkušena) in velikega odziva od nje ne bo. V tem primeru bodi pozoren na to, kako ji je v tvoji bližini: se te izogiba, išče izgovore itd. in ali te kdaj sama kontaktira ali si dopisujeta samo na tvojo pobudo.

V nobenem primeru pa ji ne začni takoj razlagat, da karkoli čutiš do nje. To bo punca sčasoma sama opazila in če je občutek obojestranski, boš to kmalu izvedel.
Nazaj na vrh
ninchy_5 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fantic
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 18.Jun.2017 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za nasvete. Takole je:

Najprej sem jo povabil na pijačo. Spila sva nekaj pirov, malo poklepetala... ni bilo nobenih posebnih dotikov, namigovanj ali česa podobnega, le pogovor in smeh. Zraven je bil še njen bivši (ki je tudi moj nekdanji sošolec), s katerim sta ostala dobra frenda... ker sta bila pač skupaj, sem moral oba povabiti na pijačo, drugače nisem mogel. Takoj sem ji dal na znanje, da sem vesel, da sem jo spoznal in bi jo rad še kdaj videl. Tudi ona je napisala, da ji je bilo lepo.

Potem sva si kak teden dopisovala. Ker me je med pogovorom vprašala, kjer preživljam vikende, sem rekel, da ji ne bom povedal (neke vrste presenečenje), ampak pokazal - in sem ji... odpeljal sem jo na poseben kraj, kjer sva preživela še en večer. Ampak tudi tukaj je bil zraven njej bivši, tako da smo se vsi skupaj malo družili.

Punca je sicer na mestu, je razumna (mogoče le malo sramežljiva), življenje ima glede na starost dokaj urejeno (dobra izobrazba, služba itd.), v marsičem se strinjam z njo oz. ona z mano. Moti me le to, da je ne morem dobiti na samem, ampak je zmeraj zraven njen bivši (najin skupni prijatelj).

Kar pa se tiče njenega bivšega, je prava zmeda. Zašel je na slaba pota... zaradi mamil je začel krasti in ostal brez službe, ciljev v življenju nima oz. se svoje situacije tako rekoč ne zaveda, z vsem ki mu želijo dobro je na bojni črti... skratka ima kup problemov, kar je tudi razlog za propad njune zveze. Priznal mi je, da je pač zaje***, naredil nekaj napak in da je srečen razpada veze, saj je punca zanj predobra. Ona pa je rekla, da ga ima še zmeraj rada, vendar samo kot prijatelja, več pa z njim ne more imeti. Punce še nisem vprašal ali je samska ali koga videva itd. To jo lahko vprašam le na samem v živo, ampak te priložnosti še nisem imel. Mi je pa njen bivši povedal, da je še prosta. Mislim da je to ratalo že samoumevno, saj bi sicer vikende preživljala s kom drugim, ne z menoj ali prijateljem.

Rekel sem ji že, da bi se z njo rad na samem pogovoril o določenih stvareh, vendar mi priložnosti še ni dala. Res da jo lahko vidim le 3 dni v tednu in da ima opravka še z bivšim, ampak pomoje bi se ga lahko za trenutek otresla in pristala na kakšno kavico na 4 oči. To me počasi spravlja ob živce... če hočem biti z njo, moram prenašati njegove izpade. Ne glede na vse mi je še zmeraj všeč, ampak vse ima svojo ceno. Povedal sem ji, da bi se z njo rad pogovoril in tega ne bi rad še enkat ponavljal. Kaj zdaj? Naj se še malo trudim ali jo počasi odpikam stran, da vidim ali se bo sploh spomnila name?
Nazaj na vrh
KillahBabe
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 16.Maj.2014 11:53
Zadnji obisk: 19.Okt.2017 8:54

PrispevekObjavljeno: 19.Jun.2017 9:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče se malce umakni nazaj pa počakaj če bo nardila kak korak ona....če je zainteresirana bi ga skor mogla.... Smile
marjetica87
hitri prsti
hitri prsti

Pridružen/-a: 08.Jan.2010 0:03
Zadnji obisk: 14.Okt.2017 23:30

PrispevekObjavljeno: 19.Jun.2017 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ima sploh njen bivši za delat zraven, ko se vidva dobita? Surprised A mora samo zato zraven viset, ker ga pač vidva oba poznata?
Mislim, da onadva z bivšim nimata še vsega razčiščenega.
Ne vem če ima kak smisel, da se trudiš za punco, ki se ne želi sama (brez bivšega!) dobiti s tabo na kavi...
Nazaj na vrh
marjetica87 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aaliyah5
čveka
čveka

Pridružen/-a: 24.Sep.2009 20:38
Zadnji obisk: 13.Okt.2017 16:18

PrispevekObjavljeno: 19.Jun.2017 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz tudi mislim da onadva še nimata vse razčiščeno med sabo..
fantic
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 19.Jun.2017 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa vem, malo sem zmeden.

Njenega bivšega oz. frenda (oz. kakorkoli bi ga že označil) sem zadnjič malo pohecal, naj popravi kar ima z njo za popravit, ker lahko preskoči kakšna iskrica. Pa mi je kar direktno povedal, naj si jo kar uzamem in dobro pazim nanjo, ker mi ne bo žal. Ta njegov odgovor me je presenetil.

Ona pa je zanj kar sama omenila, da mu želi le dobro in da bi si nujno moral najti kako punco, da ga spravi v red. Če bi karkoli imela še z njim, verjetno tega ne bi omenila.

Se mi pa zdi verjetno, da mu ona kar ogromno pomaga in se ga ne more kar tako odkrižat. Jaz pa tudi ne morem kar selekcijo delat, ko sta oba zraven. Lahko da imata prijateljski odnos, lahko pa da oba zanikata, čeprav med njima še ni končano. Sicer kadarkoli sem omenil, da bi se dobila, je bila punca takoj za (kljub temu da je potem še frend zraven), vendar vprašanje kako na to gleda, lahko da išče samo prijateljstvo. Če sklepam po sebi, je lahko tudi sramežljiva... morda potrebuje malo več časa.

Ne vem, z vezami nimam izkušenj, sicer ne bi spraševal po forumu. Počasi ji bom nehal pošiljati sporočila, da vidim ali se bo sama spomnila in dala pobudo za kakšno srečanje ali vsaj kaj napisala.
Nazaj na vrh
Thelma
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 11.Okt.2017 15:16

PrispevekObjavljeno: 19.Jun.2017 17:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, hecna situacija Mr. Green Čeprav, včasih se dva tako hvalita le v primeru, da se še nista prebolela in potiho upata na vnovično zvezo (ona pa ga malo še ljubosumnega dela s kakim novim zmenkom = s tabo). Tak odnos mogoče razumem samo v primeru, da sta dva res že par let narazen in vsaj eden že v novi zvezi, da ni nekih realnih šans oz. skritih namenov.

Počakaj, da ona kaj naredi, če si ji všeč bo že dala vsaj en očiten namig/ali celo povedala, v kolikor je toliko zrela.
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Medsebojni odnosi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

HACKED BY BOSNJO RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani