Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Fakulteta za organizacijske vede

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Izobrazba in šolanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Anchiee_lemon
sramežljivka
sramežljivka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 13.Dec.2016 16:49
Zadnji obisk: 28.Maj.2017 15:29

PrispevekObjavljeno: 28.Maj.2017 10:46    Naslov sporočila: Fakulteta za organizacijske vede Odgovori s citatom

Zdravo!
Prijateljica se je vpisala na Fakulteto za organizacijske vede v Kranju. Zanima jo poslovanje, vodenje, upravljanje, organiziranje in zato se mi zdi, da je izbrala pravi faks zase, a ko komurkoli pove, na kateri faks bo hodila se ji posmehne in jo pogleda nekoliko zviška ter, da pripombo v stilu: "Daj se ti rajši vpiši na kakšen resen faks, saj nisi neumna" ali pa "To boš samo vrgla proč 5 let, na koncu pa ne boš imela nič od tega" "Za ta faks še veze niso dovolj, službe ne boš nikoli dobila". Mene je vse to kar nekoliko presenetilo, prijateljica pa pravi, da se sama za to ne sekira, saj je bil faks pred 20 leti res slab, po prenovi pa temu ni več tako, niti ni tako zelo lahek oz. neuporaben. Nekoliko spoštovanja med študenti menda izgublja tudi zato, ker ni v Ljubljani, temveč v Kranju (čeprav je uradno del Mariborske univerze).
A njeno mnenje je nekoliko subjektivno, saj si ona res želi študirati gor, zdaj pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje, mnenje... Je faks res tako neuporaben in lahek? Seveda možnosti za zaposlitev verjetno ne morejo biti tako visoke, a to pa itak nikjer niso, razen pri izrazito tehničnih in naravoslovnih faksih (za katere pa vsi ljudje pač niso). Nenavadno je, da take pripombe navadno dajejo ekonomisti, FDVjovci in študentje upravne fakultete, zato me še toliko bolj zanima, če so možnosti za zaposlitev iz te fakultete res toliko manjše kot jih bo imel recimo nekdo, ki bo zdelal FDV, ekonomsko, upravno, pedagoško (kakšen razredni pouk, dvopredmetne študije..), fakulteto za socialno delo ali pa kakšen program (pa ne mislim kakšnega težkega jezikoslovja, prevajalstva...) na filofaksu. Ne mislim nič poniževati teh faksov, samo to so nekako tisti, na katere se lahko nekdo brez naravoslovne žilice vpiše in me zanima ali je Fakulteta za organizacijske vede res toliko lažja in manj zaposljiva od zgoraj naštetih.
Vesela bom vsake pripombe, komentarja, tudi govoric in osebnih mnenj, še posebej pa bi rada izkušnje kakih bivših študentov...
Nazaj na vrh
Anchiee_lemon ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Izobrazba in šolanje Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

HACKED BY BOSNJO RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani