Kako delite stroštke s partnerjem?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Delo & denar
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
iGirl
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 09.Avg.2015 19:33
Zadnji obisk: 25.Sep.2017 22:54

PrispevekObjavljeno: 17.Jun.2017 21:37    Naslov sporočila: Kako delite stroštke s partnerjem? Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem 21 letna študentka medicine in imam sledeč problemček.

S fantom sva skupaj dobre 3 leta. Star bo 24 in bo diplomiral.
Problem pri nama se vrti okoli denarja. Oba hodiva v službo, ampak pri plači je razlika ogromna.
Kot študentka težkega faksa delam priložnostno, ko zmorem in na mesec ne zaslužim vedno iste vsote denarja. Včasih 500€, včasih 200€, včasih 100€, včasih pa 0€. On izdeluje lažji faks in nima 'tako natrpan urnik' zato dela nekajkrat na teden pri očetu s 7€/h, tako da skoraj vsak mesec zasluži od 400-800€. Večjih stroškov nima, prbl 150€ za lizing.
Ves ta čas je imel bencin zastonj, ker so mu ga plačevali starši, zdaj pa je naneslo tako, da tega več nebo in je meni začel govoriti, da bom prispevala pol tanka, kadar bova šla npr na morje, ko se tank kar hitro sprazne.
Avto ima čez 300 konjev in žre po 13L , kar je zame ogromno. Zdaj ko bo diplomiral bo imel resno služno in ne več 'študentske' tako da pod 900€ močno dvomim da bo znašala njegova plača...

Naj omenim še, da jaz NIMAM dodatnih prihodnok (nimam štipendije, žepnine...) on pa ima poleg svoje plače še žepnino, ki je tam okol 50, 60, 70€ mesečno.

Ko greva ven, včasih kosilo/večerjo/pijačo plača on, največkrat pa pride do tega da vsak plača svoj del. Seveda včasih tudi sama plačam celoten znesek.

Zanima me kako je pri vas? Kako si delite stroške?

Vrjetno bom za nekatere razvajena itd., ampak me res zanima kako je pri vas glede denarja oziroma kako je bilo ko ste bili na fakulteti.

Lep večer.
Smile
Nazaj na vrh
iGirl ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mirella
fatalka
fatalka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 13.Jul.2006 15:33
Zadnji obisk: 08.Okt.2017 20:40
Kraj: Na poti v nebo...

PrispevekObjavljeno: 18.Jun.2017 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj se mi zdi, da je cel kup podobnih tem že odprtih? Moderatorji?

Drugače pa ena zadeva, ki sem se jo jaz vedno držala oz. mi je bila nekako samoumevna, ko sem bila študentka in še vedno tako mislim - če nimaš denarja, ne hodiš okoli (na morje, jesti v restavracije itd.). To je na nek način luksuz in če nimaš financ za to, tega pač ni.
Jaz, ko sem bila študentka, včasih (samo takrat še nisva živela z mojim skupaj) še za kavice po kafičih nisem imela, ker sem delala 2 faksa in isto ni bilo časa vmes še delati prek študenta (jaz isto nisem imela nobene štipendije, nobenega drugega prihodka, nonstop sem nekaj štukala od nekje, še zdaj ne vem, kako mi je zneslo vedno). In pač nisem hodila na kavice ven.
Prvo leto, ko sva se preselila skupaj, sem bila jaz še študentka, on pa z redno zaposlitvijo - je res več prispeval on (za najemnino, hrano itd.), samo vseeno pa kakega luksuza niva špilala.

Meni se zdi, da se preveč vrtiš okrog denarja - če ga nimaš za španciranje okrog, si pač narediš prosti čas drugače (sprehodi, doma kuhaš itd. itd.). Greš "na lepše", ko si to lahko privoščiš tudi sama oz. skupaj. Glede financ pri vama in delitvijo stroškov na splošno, je pa to čisto vajin dogovor.

Thelma
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 11.Okt.2017 15:16

PrispevekObjavljeno: 18.Jun.2017 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mamo že temo o tem nekje ...
Kakorkoli, dvakrat odprta tema, dvakrat narobe napisano. Stroški so brez t-ja, upam, da gre (2x) za tipkarski škrat, sicer se res čudim, če nekdo ki poudarja, da dela težji faks, ne obvlada osnov slovnice.

Drugače pa so te zveze, kjer zaškripa pri denarju, meni nezrele. Ko si skupaj, si skupaj, sploh če govorimo o 3-letni zvezi, in če nekdo zasluži več, hkrati pa želi vozit avto (in ga celo mora tankat! Jokavček ), bi naj po logiki plačal tudi bencin. Itak ga starši poleg dobrega zaslužka še crkljajo z žepnino in vse do sedaj tudi z bencinom. Če želi kam it (na izlet ipd.) pa mu reči, da ti finančno žal ne zmoreš. Če je dec v pravem pomenu besede, te bo valda on povabil, saj sta menda skupaj že cela tri leta! Če ne, pa je to ena tistih zvez, kjer je jasno, da ena stran (v vajinem primeru on) v to zvezo ni pripravljena nekaj vlagati, ker ni prepričan ali je to to.
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iGirl
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 20.Jun.2017 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovora.

Saj jaz ne hodim veliko na pijace, ker tudi casa nimam.
Mogoce grem 3x na dva meseca, res malo. Ker je on starejsi, prej bo dobil redno zaposlitev oziroma se resil studentskega dela, posledicno bo vec imel denarja in se mi zdi fer, da se prilagaja meni kot pac 'revnejsi' del zveze. Hoce it naprimer na Tenerife...meni je tezko dat 600€, njemu pa ni. Ampak nikol pa nebi on prispeval naprimer 300€ zame. In ker ne bova sla, je jezen ces da nemorava po 3 letih nekam dalec na morje itd.
Tak nacin me spravlja ob zivce, vem da naprimer 300€ ni malo denarja in ce bi ta del zame placal bi imela slabo vest, vendar ce zeli iti na vsak nacin, ne vidim druge resitve.

Ja, se opravicijem za vse napake. Vse je bilo objavljeno v naglici, pa se jezna sem bila, haha.

Hvala se enkrat Smile
Nazaj na vrh
Silhouette.
čveka
čveka

Pridružen/-a: 20.Jul.2012 22:30
Zadnji obisk: 12.Sep.2017 19:24

PrispevekObjavljeno: 20.Jun.2017 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se je tudi nekaj podobnega dogajajo v eni izmed prejšnjih zvez. Tip je bil že v službi, jaz še študentka in valda mu ni bilo jasno, kako je, ko imaš konkretno omejen proračun. Npr. on je hotel ves čas jesti zunaj ali pa doma kuhati neke jedi, za katere je bilo treba kupiti dosti sestavin (15 € najmanj) in seveda če to počneš večkrat mesečno se nabere. Pa je tudi rekel, da bo on plačal več, ampak valda sem kdaj plačala tudi jaz (ker nisem želela, da izpade tako, da nočem nič primaknit zraven) in na koncu meseca se mi je konkretno poznalo. Pa morje vsako leto in itak je hotel dobro nastanitev, čeprav sem mu povedala, da tudi če mi da denar zraven, da je še vedno prevelik strošek zame. Skratka, je zelo težko, če partner nima razumevanja za finančno stanje drugega oz. je navajen hoditi ven/dobro jesti/hoditi na počitnice itd. Itak ne preostane potem drugega, kot da se odpovesta stvarem, ki so finančni zalogaj, ali pač on pokriva vsaj 2/3 stroškov.
Thelma
klepetulja
klepetulja

Pridružen/-a: 13.Avg.2006 11:09
Zadnji obisk: 11.Okt.2017 15:16

PrispevekObjavljeno: 24.Jun.2017 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Denar je problem marsikatere zveze/zakona, zato še toliko bolj občudujem pare, kjer denar dojemajo kot skupno stvar in ne delijo vse na pol oz. tisti z manjšo plačo ne plačuje nekih dražjih stvari.
Nazaj na vrh
Thelma ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Donatella
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 08.Jun.2009 13:20
Zadnji obisk: 15.Okt.2017 13:57

PrispevekObjavljeno: 24.Jun.2017 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam z Thelmo.
Sklepam, da čez leta, ko se zaposliš kot zdravnica na svojem področju in denar (najverjetneje) ne bo bil več problem...boš še vedno imela ob sebi osebo, ki te v današnjih časih ne razume in ne vidi tvoje situacije z drugega zornega kota... Lahko, da se čez čas reči in situacija spremeni, ne vem... Vsekakor pa upam, da se reči obrnejo na boljše. Smile

iGirl
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 03.Jul.2017 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A si lahko prosim tole pogledate.
Mislim, da bom kr samska postala.

Nazadnje urejal/a iGirl 04.Jul.2017 15:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Mirella
fatalka
fatalka

Pridružen/-a: 13.Jul.2006 15:33
Zadnji obisk: 08.Okt.2017 20:40
Kraj: Na poti v nebo...

PrispevekObjavljeno: 04.Jul.2017 9:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidva imata resne težave. Očalar
Silhouette.
čveka
čveka

Pridružen/-a: 20.Jul.2012 22:30
Zadnji obisk: 12.Sep.2017 19:24

PrispevekObjavljeno: 04.Jul.2017 9:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi takšen način komuniciranja bolj značilen za najstniška leta. Večje težave, ki nastopijo v zvezi, bi se morale reševati v živo, ne pa z obtoževanjem preko sms-ov. Confused
iGirl
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 04.Jul.2017 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zal je na morju na Hrvaskem tako da, klical me nebo (saj veste, denar;)), edina opcija je facebook kjer je wifi.
Nazaj na vrh
aaliyah5
čveka
čveka

Pridružen/-a: 24.Sep.2009 20:38
Zadnji obisk: 13.Okt.2017 16:18

PrispevekObjavljeno: 04.Jul.2017 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O moj bog, a tko dejansko nekateri komunicirate med sabo, pa kok sta stara? Očalar Očalar
kokola
diva
diva

Pridružen/-a: 13.Feb.2008 13:29
Zadnji obisk: 11.Sep.2017 14:55

PrispevekObjavljeno: 06.Jul.2017 9:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da mi napise kaj takega je takoj samski, brez oklevanja.
Lahko razumem jezo in impulzivnost, ma samo do ene meje.

RexoneOaza
diva
diva

Pridružen/-a: 27.Avg.2008 21:00
Zadnji obisk: 10.Jul.2017 17:15

PrispevekObjavljeno: 06.Jul.2017 10:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nama so bile že različne situacije, kdor ima več, tist več da, itak je skupen lajf, pa vsak se trudi na svoj način.
Samo ta potovanja kot jih gor opisujejo itak če on hoče nekam it kjer dost več stane, valda tisti plača ko ma veliko več, še posebej, če si druga stran sploh ne more privoščiti.., ti pa potem tam kaj prispevaš, daš za kako pijačo, kosilo, po svojih zmožnosti, ne moreš pričarat denarja halo! če si v resni zvezi je isto kot imet otroka. Jaz ne vem no , naprimer, da jaz ratam nezaposlena, pa sem na nuli(ajde otroški dodatki, ki so itak za zbruhat mali), pa da mava 2 otroka kot ga imava, a kaj, on bo polovico prispeval, pa pol najboljš, da sta otroka od polovico meseca naprej lačna, ker jaz ne morem dat nič zraven al kaj.. enim res ni jasno kaj jim špila v glavi. Če jim ni za v zvezi bit pa naj niso.

Ker bit v zvezi pomeni marsikaj, ne samo seks s partnerjem..

aaliyah5
čveka
čveka

Pridružen/-a: 24.Sep.2009 20:38
Zadnji obisk: 13.Okt.2017 16:18

PrispevekObjavljeno: 06.Jul.2017 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kokola je napisal/a:
Da mi napise kaj takega je takoj samski, brez oklevanja.
Lahko razumem jezo in impulzivnost, ma samo do ene meje.

Pa ne samo on, tudi ona ima porazen nivo komunikacije duh

Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Delo & denar Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

HACKED BY BOSNJO RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani