Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Preveč aktiven/zaposlen (potencialni) partner

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Medsebojni odnosi
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lau.la
sramežljivka
sramežljivka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 01.Sep.2014 10:30
Zadnji obisk: 28.Avg.2017 13:40

PrispevekObjavljeno: 03.Avg.2017 11:35    Naslov sporočila: Preveč aktiven/zaposlen (potencialni) partner Odgovori s citatom

Čau divice Smile

Pred kakšnima dvema mesecema sem spoznala fanta, ki mi je všeč tako vizualno kot karakterno. Nisva še par, saj sva se odločila, da bova malo počakala, ker v teh dveh mesecih nisva imela ravno na pretek časa, da se dobro spoznava...Mi je pa on že rekel, da se vidi z mano in zdaj sem v bistu nekako jaz na potezi, da mu povem še svojo plat. Malo sem razmišljala sama pri sebi in sem v dvomih, kako bi mi ustrezal njegov način življenja in preživljanja prostega časa, ki se mi zdi precej drugačen od mojega načina. Embarassed

On je precej zaposlen, v službi je vsak dan od približno 7-8ih zjutraj pa vsaj tam do šestih (vsaj enkrat na teden se zgodi, da je cel dan v službi). Zraven (po službi, kolikor mu delovnik seveda to omogoča) dela še na enem projektu, ki mu tudi nosi nekaj sto € na mesec. Poleg vsega tega ima pa še en strasten hobi in potem, ko je frej, komaj časa, da se ukvarja še s tem hobijem.

Moja situacija je drugačna. Imam službo, fiksen delovni čas, popoldne imam zase, kar mi je super. Poleg službe imam še en hobi, ki mi vzame nekaj ur na dan, recimo parkrat na teden, drugače pa pač prosti čas preživljam tako, da kuham in se ukvarjam s športom in grem kam ven s prijateljicami. Skratka trenutno sem kar zadovoljna s svojim načinom življenja, ker imam dosti časa, da delam, kar si želim.

V teh dveh mesecih kar sva skupaj, se dobivava bolj malo. Večinoma pozno zvečer (on prej ne more, ker je preveč zaseden), se mi zdi, da je takrat on že precej utrujen od dela in hitro zaspi. Včasih me obišče za čez vikend, sva skupaj kak dan, ampak nekako se mi zdi, da se mu hitro mudi naprej, opravljat ostale obveznosti. Ker nonstop nekaj dela, imam občutek, da nima obstanka. Takoj se začne dolgočasit, že samo, da se usede za kakšno uro na kavč.

Vedno sem govorila, da nikoli ne mislim imeti več lenega fanta, ki nima nič življenja, ker se mi je enkrat to že zgodilo in sem popizdila po dveh mesecih od dolčasa, ampak zdaj se mi zdi pa da sem naletela na drugo skrajnost. Confused Ne vem, kaj naj si mislim. Sprašujem se, če je vredno, da nadaljujeva in po možnosti celo pristaneva v zvezi, če pa me je že sedaj zmotila njegova prezaposlenost?

Sama nisem oseba, ki bi cel dan poležavala na kavču, a vseeno v primerjavi z njim, živim bolj umirjeno življenje, on pa leta sem in tja cele dneve, kar se tudi zaveda, ampak je rekel, da ga to ne moti.

Se vam zdi, da je takšna zveza lahko uspešna ali imava preveč različen način življenja? Kako pa ve uskaljujete prosti čas in delo s partnerjem?

(tudi če bi živela skupaj, bi se najbrž dolgočasila, ker njega po cele dneve ne bi bilo doma. Očalar zdaj npr. živim z dvema dobrima prijateljicama in mi je fajn, ker imam nonstop družbo.)
Nazaj na vrh
Lau.la ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 16.Okt.2017 15:52

PrispevekObjavljeno: 03.Avg.2017 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvezo se da cist lepo furat tud ob vecerih in vikendih. Moj moz ima recimo deljen delavnik, domov prihaja tud pozno zvecer, moj ne filsen do treh. Tko da med tednom sva s hcerko vecinoma sami popoldne. Smo pa med vikendi skupaj non stop in se posvecamo drug drugemu. Ce pa se vikendov nimas, pol ti pa res nic ne ostane od zveze. Ne pricakuj pa, da se bo kej ornk spremenilo, ko/ce bosta v zvezi.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Lau.la
sramežljivka
sramežljivka

Pridružen/-a: 01.Sep.2014 10:30
Zadnji obisk: 28.Avg.2017 13:40

PrispevekObjavljeno: 03.Avg.2017 16:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi bila rada iskrena z njim čim prej - da mu povem, da vidim problem, kar se tiče preživljanja najinega skupnega časa (če bo tega časa sploh dovolj), hkrati pa nočem, da on dobi občutek, da mu govorim, kako naj živi svoje življenje in da bi imel občutek, da se mora zdaj zaradi mene čemu odpovedati.

Preživljati skupaj večere je kul, samo sem opazila, da med tednom sva se dobivala večinoma šele okol desetih, včasih še kasneje, in ker je bil on že tolk utrujen od celega dneva, je včasih zaspal že po eni uri kar sva bila skupaj. Zjutraj pa itak spet služba. Če bi bila samo služba bi se verjetno sprijaznila, ampak itak si more najt še čas tudi za prijatelje (ima jih veliko, ravno zaradi tega svojega hobija, s katerim tudi nekaj služi) pa potem je tu še njegova 2. služba, tist projekt o katerem sem že pisala v prvme postu, ki se mu posveča večinoma ob sobotah dopoldne (včasih pa še po službi, če prej konča).

Tako da če bi imela vikende čisto zase bi mi bilo ok, tako pa sem precej v razcepu. Nočem mu pa začeti težiti po parih mesecih zveze, da se mi premalo posveča. Arrow
Nazaj na vrh
Lau.la ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ayla
znanka
znanka

Pridružen/-a: 30.Jul.2014 19:37
Zadnji obisk: 03.Avg.2017 17:28

PrispevekObjavljeno: 03.Avg.2017 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni to ne bi bilo ok. Na začetku se verjetno še nekako poskušaš sprijaznit, ko si še na stopnji zaljubljenosti. Dolgoročno te zna pa zamorit, sploh če bosta tako daleč, da bi si ustvarjala kaj skupnega, on bo pa nonstop letal okoli in boš za veliko stvari sama.
Ampak imaš pa potem tudi pare, ki imajo zvezo na daljavo in s partnerjem preživijo še vedno veliko manj časa, kot pa vidva (no res pa je, da se veliko takšnih parov razide ali pa se nekdo preseli k drugemu, ker ugotovijo da tako ne gre več naprej). Pri njemu gre pa za življenjski stil, ki ga bo verjetno fural vsaj do penzije, če je res tak deloholik. Wink

No mene bi to motilo zato, ker v zvezi obožujem skupne večere ob dobri hrani, kuhanju, ogledu kakšnega filma in tudi rada čujem pozno v noč in se pogovarjam (pri bivšemu mi je šlo na živce, da se film še dobro začel ni, on je pa že spal. Jokavček ). S takšnim človekom, ki ima na urniku miljon stvari je tudi težko delati kakšne plane npr. za izlete čez vikend, ker ima toliko drugih stvari in se je potem treba uskladiti, kdaj bi sploh imel čas. Jaz npr. rada vikende porabim za športne aktivnosti s fantom, in to traja čez cel dan, ne samo urco/dve.

Če te moti njegov način življenja že zdaj, je veliko možnosti, da te bo po doočenem času še toliko bolj. Zamišljen
Nazaj na vrh
Ayla ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 16.Okt.2017 15:52

PrispevekObjavljeno: 04.Avg.2017 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem mu pa povej iskreno, kaj mislis in kaj ti od zveze pricakujes. Bos videla, ce lahko sploh skup prideta na kaksni tocki. Vprasaj ga, kako si te predstavlja sploh stlaciti v svoj natrpan urnik.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    HACKED BY BOSNJO Seznam forumov -> Medsebojni odnosi Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

HACKED BY BOSNJO RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani