NazajDomov

ponedeljek, 25. september 2017

Odpoved redne pogodbe

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Delo & denar
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Daisyy
sramežljivka
sramežljivka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 01.Jul.2017 19:10
Zadnji obisk: 20.Sep.2017 20:18

PrispevekObjavljeno: 11.Sep.2017 10:07    Naslov sporočila: Odpoved redne pogodbe Odgovori s citatom

Upam, da je tukaj kdo s pravnega področja in bi mi lahko povedal, ali je postopanje agenta in tujega šefa pravilno s pravnega vidika.
Z avgustom smo sklenili redno pogodbo za nedoločen čas preko slovenske agencije (od mene niso pobrali nič denarja, pač pa od avstrijskega delodajalca). Vse je bilo ok, dokler nisem imela manjše prometne nesreče na poti iz dela, ki je zelo oddaljeno (ura in 20min vožnje) in smo se dogovorili, da pridem na delo kakor hitro bo mogoče, in se mi pač odštejejo te ure, ker sem plačana na uro, čeprav mi v pogodbi piše 40ur na teden. Lepo sem jim rekla, da zaradi škode avta in vsega potrebnega (servisa) prej kot v 7-10ih dneh ne bom mogla priti. Ok, vse smo se dogovorili. Nakar me en dan pred tem ko sem rekla da verjetno že lahko pridem do kraja dela, kliče slovenski agent oz. posrednik, da se je šef odločil, da ne rabim več prit, da rabi nekoga takoj in ne more več čakat. Nisem imela več izbire, rekli so, da bo ta mesec vse plačano za nazaj in naj samo napišem kratko izjavo o odpovedi.

Zdaj pa mene zanima dvoje. Zakaj moram jaz to napisati, če nisem jaz vložila odpovedi pogodbe in ali sem upravičena do kakšne odpravnine, glede na to, da imamo v pogodbi navedeno 15 dni odpovednega roka?
Nazaj na vrh
Daisyy ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 25.Sep.2017 8:19

PrispevekObjavljeno: 11.Sep.2017 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj si pa koristilav tem casu, ko te ni bilo? Dopust? In zakaj si nisi vmes drugace organizirala prevoza, ce te tako nujno rabijo? Je pa res cudno, da moras ti napisat odpoved, to sigurno ni pravno ok.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Daisyy
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 11.Sep.2017 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem imela druge oblike prevoza, do tja sploh ne vem kako bi prišla... Avtobusnih prevozov ni do tja, ker gre za kraj v Avstriji, ki je od mene oddaljen 100km. Koristila nisem nič, rečeno vsaj ni bilo iz moje strani ali njihove, da bi to bil dopust koriščen (teh par dni).
Nazaj na vrh
kokola
diva
diva

Pridružen/-a: 13.Feb.2008 13:29
Zadnji obisk: 11.Sep.2017 14:55

PrispevekObjavljeno: 11.Sep.2017 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je ta situacija izredno čudna Very Happy

Ti nisi šla delat, ker si imela poškodovan avto zaradi manjše nesreče?
Tvoja dolžnost je si organizirat prevoz do tja, sposodit avto, rentat avto, itd itd, tvoja dolžnost je it delat (kar ti piše v pogodbi o zaposlitvi). Če ne moreš, vprašaš za dopust in si ga, če ti je odobren, vzameš. Sicer moraš it delat.
Ma očitno je bil tvoj delodajalec zelo prijazen in odprt glede tega.. Do skoraj zadnjega dne.

Nisi nam točno napisala kak dogovor si mela s delodajalcem, ampak no, ti napišem splošno:

Zakon določa tako: "pred redno odpovedjo iz krivdnega razloga mora delodajalec delavca pisno seznaniti z očitanimi kršitvami in mu omogočiti zagovor v razumnem roku, ki ne sme biti krajši od 3 delovnih dni, razen če obstajajo okoliščine, zaradi katerih bi bilo od delodajalca neupravičeno pričakovati, da delavcu to omogoči. Pisna seznanitev se lahko opravi tudi po elektronski poti na elektronski naslov delavca, ki ga zagotavlja in uporabo nalaga delodajalec."

A je to storil (ne vem kolk časa nazaj se je to dogajalo)? Če ni, ti take odpovedi ne more dat oz jo lahko izpodbijaš s tožbo.

To sem ti napisala, ker to bi blo normalno postopanje v takem primeru... Ampak oni več kot očitno hočejo, da odpoved daš ti sama. Ali jo boš dala al ne, je torej tvoja svobodna odločitev. Prisilit te ne morejo. Wink

Daisyy
sramežljivka
sramežljivka

PrispevekObjavljeno: 11.Sep.2017 15:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Manjša nesreča sem napisala zato, ker noben od vpletenih ni bil poškodovan, avta nisem imela toliko dni oz. še dlje pa zato, ker je bil spredaj totalka.
To je bila moja prva redna pogodba in ker sem bila v kontaktu z obema, in posrednikom in šefom, ni bilo omenjenega nobenega dopusta sploh. Potem takem bi tudi meni to, da sem bila včasih na delu manj ur, ker me dlje kao niso rabili, lahko bilo čudno, glede na to, da gre za pogodbo s 40-urnim tedenskim delavnikom in v pogodbi napisano fiskno plačo, hkrati pa urna postavka in občasni zgodnji zaključki, ki niso bili naslednjič nič daljši, kar pomeni, da že v osnovi nisem imela plače, kakršno smo zapisali v pogodbi, pač pa vsaj kakih 100 ali 200eur manj.

Sem pa isto razmišljala jaz, da zakaj moram jaz dati odpoved, ampak se mi ne da nekje tožarit in izgubljat živce, po možnosti še denar, glede na to, da je mami pred leti že imela primer, ko je kot nedolžna morala plačati stroške sodne obravnave za nekaj, kar se ji je sicer dokazalo kot po krivem.
Nazaj na vrh
printemps
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 27.Okt.2005 0:49
Zadnji obisk: 25.Sep.2017 8:19

PrispevekObjavljeno: 11.Sep.2017 19:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre pomoje samo za to, da v sluzbi lahko manjkas le iz 2 razlogiv: dopust ali bolniska. Vse ostalo ni stvar delodajalca, ampak hujsa krsitev pogodbe, ki ji sledi izredna odpoved pogodbe o zaposlitvi. Po domace povedano, ne mores kar ne pridet v sluzbo. Ker imas zgleda bolj cudno situacijo glede zaposlitve (postednika), so najbrz rabili nekaj casa, da so ugotovili, da nisi ne na dopustu, ne na bolniski in so ti dali odpoved. Kolikor razumem, pa ti ponujajo sporazumno odpoved (zato naj bi napisala neko izjavo). Mal hecno je sicer vse skupaj, kot je ze napisala Kokola, a vseeno si dobi pravno pomoc.
Nazaj na vrh
printemps ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Delo & denar Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Stran 1 od 1
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Lahko dodajaš priponke v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani