NazajDomov

sobota, 25. oktober 2014

Najdi na Divi

"Jesen je zadnji in najočarljivejši nasmeh leta." ~William Cullen Bryant

Pajki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Živali
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LadyPure
zasvojenka
zasvojenka

Spol: Spol:Ženska
Pridružen/-a: 18.Mar.2009 20:01
Zadnji obisk: 24.Okt.2014 16:20
Kraj: In My Skin

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KiLLyKa je napisal/a:
Kva pa če te ugrizne? Smile

Če te ugrizne, je treba očistiti z milom pa pod mrzlo vodo dat, da se znebiš kake alergije. Pa oteče ti, rdečo maš, vsak ptičji pajek, oz. vsaka različna vrsta ptičjega pajka, ma drugačen strup.

Kot pravim, človek še ni umrl za ugrizom ptičjega pajka, edino če si zelo alergičen (kaj je redko), ima lahko hujše posledice. Strup je pa odvisen od tega, katero vrsto ptičjega pajka imaš, manj strupeno, ali bolj strupeno.

Bom za podrobnejši opis kar prekopirala post iz enega foruma:

No nekaj o ugrizu pajka:

Ja je zelo težko določit točne informacije o tem koliko je pajek strupen:
Je več motivov,ki določa strup pri pajku.
Prvič starost osebe,ki jo ugrizne, teža in kakšno zdravstveno stanje ima oseba,ki jo pajek ugrizne.
Potem je odvisno od dimenzije pajka in koliko količine strupa je oddal.Ubistvu nimamo preciznih podatkov zaradi tega,ker nobeden ni bil ugriznjen od pajkov, ki so se razmnoževali preko trgovin.

Tudi, če nobeden ni umrl zaradi griza Theraphoside,je treba biti zelo previden zaradi alergij na strup.Ugriz je zelo boleč,glede na velikost helicer(zobov),ampak strup večkrat ne pride v telo,v nasprotnem primeru je količina,ki pride v telo majhna zaradi tega ,ker pajek noče porabiti vse rezerve.
Najboljša odločitev je kadar vas ugrizne pajek,da se odpravite do zdravnika ali veterinarja,ki pozna koliko je pajek strupen,ki vas je ugriznil.Nič ne pomaga ,če smo panični ampak panika še poslabša situacijo, ker pospeši utrip srca in tako pospeši tudi strup,da kroži po žilah.

Ponavadi po ugrizu,se čuti močno bolečino in zelo peče.Mesto ugriza postane rdeče lahko tudi nekaj dni.Da bi ublažili bolečine je priporočljivo dati ledene obkladke na rano.
Pajki do zdaj so vzrok največ potencialnega strupa so tisti,Azijski in Afriški bolj točno definirani;HAPLOPELMA,STROMATOPELMA,ORNITOCTONUS,PTERINOCHILUS,POECHOLOTERIA in HARPACTIRA se govori zmeraj o vrstah , ki so agresivne zato ni za izločit,da kadar ugriznejo ugriznejo do konca to pomeni,da so zelo strupeni!
Majn strupeni soAmeriški pajki zaradi tega,ker se znajo zlivati z okoljem(pobarvat).
Drugi strupeni pajki so TRECHONA in PHONEUTRIA FEROX.

POMEMBNO:
Ne obstaja nobena dolpčena bolezen,ki bi bila lahko prenesena iz pajkov na človeka,tako z ugrizom,kot če ga imamo v hiši.

Lp

vir:OCCULT @ forum.exotic-animals.org

sp30 je napisal/a:
isto sm hotla vprašat Killy!?! Mr. Green

Kolk pa je življenjska doba? Aja pa čist tko btw - ko in če bosta imeli otroke bo tale pajkec ostal z vama al se vama zdi to nevarno. ( ne da pajek pobegne ) Ampak tamalim se ne da dopovedat da ko mami recimo kuha ne smejo pajka drezat pa ga vn dajat.

Možno da je butasto vprašanje Embarassed

Življenjska doba je odvisna od spola, hranjenja, pogojev za zivljenje.

Samice majo dolgo življenjsko dobo, samci je nimajo.

Če dobro vem, samci majo življenjsko dobo kakih 6 let.

Samice majo pa dost dolgo.. Res zelo dolgo.

Je pa kot pravim, odvisno od življenjskih pogojev, in hranjenja pa tega.

Življenjski pogoji so pa najpomembnejši..

Zelo pomembni so vlaga in temperatura..

Če ma premajhno vlago moraš mal pošpricati z vodo, pa pajek mora v terariju vedno imeti posodico z vodo.

Tudi temperatura mora biti prava. Poleti tak ni problema, ker je toplo, pozimi pa rabiš grelec za terarij.

Ja, jaz mam mojo (moja vrsta je Grammostola Pulchra), zelo rada.. Res se navežeš, jaz sem se full, pa čeprav ni kot pes, ampak navežeš se.

Kar se tiče otrok, če bi zdej dobila otroka, ne, pajku se ne bi odpovedala.

Saj ni dost dela s pajki. Ni to isto kot kaki pes itd.

Odpovedala bi se mu samo, če bi kje tako živela, kjer ga ne bi mogla meti ali karkoli, se naveličala itd. itd.

Aja btw, moj terarij je na klučavnico, sicer je zaj nimam not, ker je ne rabim, ampak bi zaklenila, če bi jo kdo hotu vn dajat cel čas al pa karkol. Mr. Green

sarchika je napisal/a:
žužke za pajka futrat kupujete v trgovini za žvali? na kolk časa pa jih kupujete? mislim, kolk dosti pajk je?

Ja, jaz moje čričke kupujem v trgovini za živali. Če bi sicer več pajkov mela, bi jih doma gojila, ampak mi ni potrebno.

Ja odvisno kako veliko hrano mu daš oz. kaka je npr. velikost črička.. Jaz moji dajam mal večjega črička, tako da ga futram enx na mesec. Nekateri jih futrajo vsak teden, naketeri na dva tedna, odvisno je.

Sicer pa si tudi pajek sam kdaj zmisli, da ne bo jedel. Ptičji pajki majo včasih poste. Včasih po tri mesce, včasih po šest, da sploh niso lačni in pač nočejo jesti.

Ali pa se imajo namen leviti, takrat tudi ničejo jesti.

"I say, love don't mean nothing, unless there's something worth fighting for, it's a beautiful war."

Nazadnje urejal/a LadyPure 23.Nov.2010 20:05; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
LadyPure ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Snow White
čveka
čveka

Pridružen/-a: 11.Feb.2010 16:49
Zadnji obisk: 24.Okt.2014 21:42

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ninelle je napisal/a:

Najina je Brachipelma smithi, je tudi že kakšne 3 leta stara ja, 2 leti in pol jo imava Embarassed Ful je agresivna, bog ne daj da daš roko notr. Ko je bila še mini sva jo dajala ven, potem pa več nisem upala Sram me je Zdaj pa napade že curek vode, karkoli..

Sem jo pa prejšnji teden prvič videla na stropu terarija, do sedaj je bila vedno na tleh ali na svoji kokosovi lupinici.

Jaz mam sigurno njeno sestro, ker je tut moja tok agresivna. Mr. Green Moja pleza povsod, taka hiperaktivna, pa skos bi jedla. Laughing Jo mam pa 2 leti in pol, tako kot vidva. Cool

sp30
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 02.Sep.2008 12:15
Zadnji obisk: 15.Maj.2013 21:49

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Embarassed a pa mislte da so agresivni tok k jim datse premal za jest? Embarassed

http://ondbudget.blogspot.com/
Nazaj na vrh
sp30 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
LadyPure
zasvojenka
zasvojenka

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

^^Ne damo jim premalo za jesti, če bi jim premalo dajali za jesti bi lahko poginili..

Sej pravim, ptičji pajek, mislim, da največ zdrži 6 mesecev brez hrane. Smile

Niso zaradi tega agresivni, če jim ne dajaš hrane.

Pač se ne pustijo motiti.

Nekateri sploh nimajo radi, če roko kje zraven daš, takoj pridejo v 'svoj' položaj, ki sem ga prilepila, nekateri pa ne.

Agresivnost je odvisna od vrste.

Moja ni agresivna na način, da napade, ampak iz zanimanja. Nikoli še mi ni pokazala strupkov. Wink

Jaz mam sicer neagresivno vrsto, takda ni takega straha.. Čeprav je pri vsakem ptičjem pajku možno, da te ugrizne.

"I say, love don't mean nothing, unless there's something worth fighting for, it's a beautiful war."

Nazadnje urejal/a LadyPure 23.Nov.2010 20:09; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
LadyPure ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
milla
zasvojenka
zasvojenka

Pridružen/-a: 30.Dec.2006 16:19
Zadnji obisk: 25.Okt.2012 22:24

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej to je tist, mačka pa pes ti že data jasno vedet, da sta lačna, pajek pa zaenkrat še noben ni spregovoriu. Pač daš mu črička, će ga poje, ga poje, če ne pa... post al kk? Po imenu sklepam, da lovi tudi ptice, sam ptice so dost veče od žužekov, kolk jih pol mora dejansko pojest, da je sit. Sj jejo ptice, ne?
Embarassed Sram me je

milla ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LadyPure
zasvojenka
zasvojenka

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, ne, ne jejo ptic. Laughing

Tako se jim pač reče.. Ptičji pajki.

Pa folk večinoma meša TARANTELE s PTIČJIMI PAJKI, samo v opozorilo, meni se kocine dvignejo, če reče kdo ptičjemu pajku tarantela, ker ptičji pajek NI ISTO kot tarantela.

V angleških državah rečejo ptičjim pajkom tarantulas, ker drugega izraza nimajo.

Drugače je to čist XY različno.

Pajek, ti ne da vedeti lih, da je lačen, ti moraš vedet na kok cajta ga hraniš, pa kako veliko hrano mu daš (velikost črička, mokarja itd.).

Ja, če noče jesti, pa pomeni, da se nameni postiti, ali pa je pred levitvijo. Pred levitvijo tudi nočejo jesti.

Nazaj na vrh
milla
zasvojenka
zasvojenka

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sram me je Mr. Green
LadyPure
zasvojenka
zasvojenka

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej je dobro, da vprašate če ne veste, pa vas zanima. Laughing

Nazaj na vrh
Ninelle
za prste obliznit
za prste obliznit

Pridružen/-a: 31.Jul.2006 11:49
Zadnji obisk: 23.Okt.2014 18:15
Kraj: In Fountain With Samara

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hihi, sp30, če bodo tamali daš pa terarij na višjo polico Smile Sva jo že prej imela visoko, ker ni bilo druge opcije.

Kim je vedno lačna. VEDNO. Je že perajt, ko odpreš posodo z mokarji. Hopsne po revežu v sekundi Mr. Green

Pri meni je tako, da sem alergična na pike žuželk (osa, čebela..) in ne upam tvegat pri Kimiki. Embarassed Moj je tud ne upa ven vzet, čeprav tudi ne dvigne sprednjega dela ampak pač takoj "prilaufa" Smile
Nazaj na vrh
Ninelle ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
sp30
kraljica foruma
kraljica foruma

Pridružen/-a: 02.Sep.2008 12:15
Zadnji obisk: 15.Maj.2013 21:49

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Embarassed ja kaj uprašam, hihy. Midva z bratom sva mamici rožo pojedla. TKo spraula sva se na kauč in šla družno popacat rastlino - na srečo ni bla strupena.

ko naju je babi pazla ( in ej zbolela za alzhajmerjevo) sva ji ušla in se šla po železniških tirih sprehajat...

Brat me je pelu v trgovovino za male živali če me lahko proda ( 7 let razlike mava)

Zato sprašujem ker otroc so res usega zmožni Mr. Green še posebi če jih kej zanima.

http://ondbudget.blogspot.com/
Nazaj na vrh
sp30 ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
milla
zasvojenka
zasvojenka

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmmm off topic zakaj je ptičji pajek, če ne je ptic? Perja nima ne? Mr. Green Just kiddin', sam res, WHY?
Se mi neki zdi da sm en dokumenterc o tem gledala, sam več kot očitno predddooolgo nazaj... Mr. Green

KiLLyKa
za prste obliznit
za prste obliznit

Pridružen/-a: 13.Nov.2006 22:51
Zadnji obisk: 14.Feb.2011 20:15

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ninelle a pol jo nč ne crklata pa to? je skos v terariju? Smile
Nazaj na vrh
KiLLyKa ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Ninelle
za prste obliznit
za prste obliznit

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KiLLyKa je napisal/a:
Ninelle a pol jo nč ne crklata pa to? je skos v terariju? Smile

Ja, skoz Embarassed Ne upam.. vem da se ona mene bolj boji kot jaz nje, pa vseeno Embarassed Umrem, da začne plazit s tistimi kosmatimi tacami Mr. Green
Nazaj na vrh
Ninelle ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
KiLLyKa
za prste obliznit
za prste obliznit

Pridružen/-a: 13.Nov.2006 22:51
Zadnji obisk: 14.Feb.2011 20:15

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Men so pa taki čupavci nooo Mr. Green
sam valda, če je agresivna kaj boš...brezveze riskirat ugriz sploh če si na pike alergična Smile
Mogoče je pa vidla tapravo Kim pa na ta način protestira da ona pa že nebo Kim ker tok velike riti pa le nima? Očalar
Nazaj na vrh
KiLLyKa ni prisoten  Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjeve bloge
Ninelle
za prste obliznit
za prste obliznit

PrispevekObjavljeno: 23.Nov.2010 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej moj je tud ne upa ven vzet Mr. Green Sva zdaj imela minutni boj, "daj ti", "ne, daj ti"..bo kar v terariju ostala Mr. Green

Je pa mehka ja, ji lev vzamem ven pa laufam z njim po bajti in se pretvarjam, da je Kim. Ko vsi tečejo pred mano in kričijo Mr. Green Embarassed
Nazaj na vrh
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Diva.Si Seznam forumov -> Živali Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne moreš dodajati priponk v ta forum
Lahko gledaš priponke v tem forumu

Diva.Si RSS feed teme 
Forum poganja phpBB

na vrh strani

© 2006 - 2012 Diva.si. Vse pravice pridržane | splošni pogoji | kolofon | zemljevid strani